A+ A A-

 

Dün gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına katılan AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Muğla’nın gazetecilik konusunda geride kaldığını iddia ederek ‘Bunun üzüntüsü içerisindeyim. CHP’li belediye tuvalet yapıyor manşetlerde, biz bölgeyi alt üst ettik tık yok.” dedi.

18092019kendibasinimizi.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Dün muhtarlarla bir araya gelen AK Partili heyetten Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, konuşmasının başında Muğla’daki gazetecilik anlayışına yönelik ilginç cümleler kullandı. Milas’ın 132 mahallesindeki sorunların konuşulduğu toplantıda gazeteciliği eleştiren Demir’in konuşmasına muhtarlar da anlam veremedi.
Kürsüye çıktığı esnada salondakileri selamlayan Demir, İlçe Başkanı Fahri Acar’ın ‘değerli basınımız’ şeklindeki hatırlatmasının ardından, “Basınımızı unutmayalım, sevgili basınımız. Yalnız basın konusunda biz biraz geride kalıyoruz. Bunun üzüntüsü içindeyim. Geçenlerde Muğla’da bir toplantı oldu. Vekil kardeşimle hemfikiriz. Biz Muğla bölgesinde maalesef hak ettiğimiz yerde değiliz. Şöyle bir örnek vereyim: Cumhuriyet Halk Partisi –affedersiniz- bir tuvalet yapıyor, gazete manşetlerinin en başında. Biz bu bölgeyi alt üst ettik. Yollarla, barajlarla, hastanelerle, okullarla. Ama basında tık yok. Küçücük haberler.” dedi.
“KENDİ BASINIMIZI YARATMAK DURUMUNDAYIZ”
Bu konuda ‘kendilerine’ bir çeki düzen verme ihtiyacı duyduklarını belirten Vekil Demir, “Kendi basınımızı yaratmak durumundayız bölgede. Bu çok önemli. Biz bunca yapılanı anlatamıyoruz ama Cumhuriyet Halk Partisi yapılmayanı bizden daha iyi anlatıyor. Onlar yapmadığını anlatıyorlar. Biz bu kadar hizmet veriyoruz, bunları toplumumuzda paylaşamıyoruz. Bir kere bu özeleştiriyi kendimize yapalım.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin