A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından Milas’ta yaşayan alevi vatandaşlar için her yıl geleneksel olarak düzenlenen muharrem ayı yemekleri Koru, Güllük, Kıyıkışlacık ve Pınarcık mahallelerinden sonra Aydınlıkevler mahallesinde sona erdi.

12092019yemeklersonaerdi.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
Pir Sultan Abdal Derneği Milas Şubesi tarafından Aydınlıkevler mahallesinde düzenlenmesi istenilen yemeğe Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Mürsel Alban, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyelerinin katılımının yanı sıra vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Alevi dedesi tarafından okunan duaların ardından vatandaşlar bir arada oruçlarını açtı.
Masaları tek tek gezerek yemeğe katılan vatandaşlarla sohbet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Muharrem ayının tüm güzellikleri ile yaşandığını Alevi vatandaşlar ile hoşgörü, birlik ve kardeşlik sofralarında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek,yemeklerin gelecek yıl da düzenleneceğini söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin