A+ A A-

 

Yeni eğitim öğretim yılının ilk zili bugün çalıyor. Milas’ta yaklaşık 23 bin öğrenci ders başı yapacak.

09092019derszilicalacak.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Anaokulu, ilkokul birinci sınıf, beşinci sınıf ve dokuzuncu sınıf öğrencilerinin geçtiğimiz hafta içerisinde uyum haftası kapsamında sınıflarda yerlerini almasının ardından bugün itibariyle tüm öğrenciler için 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı başlayacak. Milas’ta yaklaşık 23 bin öğrenci yaz tatilinin sona ermesiyle okullarına, sınıflarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmuş olacak.
Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili olarak yazılı açıklama yapan Muğla Valisi Esengül Civelek, “Bugün, yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz. 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, öğrenci ve velilerimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en önemli unsuru eğitimdir. Geleceğimiz, geleceğimizin güvencesi, umudu, sevgili gençlerimize; kaliteli, nitelikli eğitimi huzurlu ve güvenli bir ortamda sunmak, sağlıklı, mutlu, kendilerine, ailelerine ve ülkemize yararlı birey olarak yetiştirmek; diğer yandan da çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve birikimlerle donatarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak hepimizin görevidir. Güçlü Türkiye hedeflerine ulaşmak ve geleceğin güçlü Türkiye’sini oluşturmak için bu görev ve sorumluluğu en iyi şekilde, duyarlılıkla ve titizlikle yerine getirmeliyiz.
Muğla; eğitim seviyesi yüksek, derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ile Türkiye ortalamasının üzerinde olan ve eğitimi ile ünlü bir kenttir. Bütün bu olumlu tablonun oluşmasında en başta öğrencilerimizin, velilerimizin, özveriyle görev yapan öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin çok büyük emeği vardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
ARA TATİLLER VE İKİNCİ DÖNEM
İlk ara tatil 17 - 24 Kasım tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil ise 4 - 12 Nisan tarihleri arasında olacak. 9 Eylül'de başlayan birinci dönem, 17 Ocak'ta sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat'ta başlayacak. 19 Haziran 2020'de ise okullar kapanacak. Yaz tatili 11 haftalık olacak.
İLK DERSİMİZ: ORMAN
Öte yandan okulların açılacağı bugün, öğrencilerin ilk dersi fidan dikmek olacak. Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek projede orman yangınlarına dikkat çekecek ve çocuklara orman sevgisi aşılanacak. “İlk Dersimiz: Orman” etkinliği, bugün saat 9.30’da Karakaya Mevkisi’nde gerçekleştirilecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin