A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

05092019ozcandanfakulteziyareti_47938.jpg

Haber: Emre Baştaşkın

Geçtiğimiz yıl 40 öğrenciyle eğitim - öğretim hayatına başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi’ni ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Dekan Prof. Dr. Artay Yağcı tarafından karşılandı.

Özcan’a çalışmaları hakkında bilgi aktaran Prof. Dr. Yağcı, fakülte olarak ilerleyen 5 yıllık süreçte, klinikleri, tam teşekküllü hayvan hastanesini kurarak uluslararası bir kongre hedeflediklerini belirterek, “bu fakülte Milas’ın sosyal yaşamına, ekonomisine her yönüyle olumlu bir ivme kazandıracaktır. Biz geçtiğimiz yıl tercih döneminde 10. sırada tercih edildik. Bu gerçekten önemli bir nokta. Ülke genelinde 29 veterinerlik fakültesi var. Geçtiğimiz yıl 40 olan öğrenci sayımız ilerleyen dönemde kat kat artacaktır. Fakülte olarak hedefimiz özel sektörün çözemediği klinik vakalara müdahale etmek, bu anlamda tedavi edilmesi gereken canlıları sağlıklarına kavuşturmaktır. Bölge, hayvancılık konusunda son derece gelişmiş. Özellikle balıkçılık, arıcılık ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği son derece yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Milas Veterinerlik Fakültesi olarak hizmet vereceğimiz geniş bir alan var” dedi.

HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM

Milas Veteriner Fakültesi’nin halka bilim ile hizmet eden bir kurum olacağını ve bu manada halkın da fakülteye sahip çıkılmasının gerektiğine vurgu yapan Milletvekili Özcan ise, “İlçemiz hayvancılığına önemli katkılar sağlayacağına inandığım fakültemizin daha çok gelişeceğine olan inancım daha çok artmıştır. Fakültemizin daha fazla gelişimi konusunda üzerime düşecek her türlü göreve hazır olduğumu belirtmek istiyorum. Misafir perverliklerinden dolayı Dekanımız Prof. Dr. Artay Yağcı ve ekip arkadaşlarına teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Ziyaret sırasında Dekan Prof. Dr. Artay Yağcı fakültenin derslik, laboratuvar ve diğer bölümlerini gezdirerek bilgilendirmelerde bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin