Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/gazetemilas/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Milas Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü ve konser gerçekleştirildi.

31082019feneralayivekonser_c1a6f.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Atapark’tan başlayan Fener Alayı Yürüyüşü’ne; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı, Milas Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, oda ve STK temsilcileri, mahalle muhtarlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Atatürk Bulvarı, Zekeriya Gümüşkesen, Ahmet Taner Kışlalı, Müştakbey, Ulusal Egemenlik, Kadıağa ve Cumhuriyet Caddelerinden geçen fener alayı yürüyüşü Atapark’ta son buldu.
BU VATAN BİZİM BU ZAFER HEPİMİZİN
Alanda gerçekleşecek olan konser öncesinde sahneye çıkarak günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ulus olarak en mutlu, en anlamlı ve tüm anlamıyla yaşamamız gerek günlerimizin birinde Atatpark’ta bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek şöyle devam etti:
“Hepinizin bildiği gibi Fener Alayları bir saygı yürüyüşüdür. Bizlere bu günleri armağan eden, bizlere bu anlamlı bayramları ve zaferleri armağan eden atalarımıza karşı en saygılı biçimde yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Biraz sonra da güzel bir konserle zafer bayramımızı kutlayacağız.
Zaferimizin 97’nci yıl dönümünü kutluyoruz. Sadece bizde değil bütün dünyada kabul edilmiştir ki 30 Ağustos Zaferi dünyanın en anlamlı zaferidir. Çünkü bir işgal savaşı değildir. Emperyalistlere karşı işgalcilere karşı vatanın savunulması savaşıdır. Yani saldırı değil savunma vardır. Yorgun fakir ve hasta bir millet top yekûn bir seferberlikle emperyalizme karşı tarihin en büyük dersini vermiştir. Kağnılarla, kadınlarıyla, çocuklarıyla, erkekleriyle tüm ulus seferber olmuştur. Hep birlikte atalarımızın başarmış olduğu zaferdir. Onun için bu vatan bizim bu zafer hepimizin.
Bugün bu zaferi önemsizleştirmeye çalışanlara, Atatürk’e karşı dil uzatanlara şöyle bir takkeyi önlerine koyup bir vicdan muhasebe yapmalarını özellikle istiyorum. Arkadaşlar dünyanın bütün güçlü devletlerinin desteklediği 150 bin kişilik Yunan ordusu ülkemizi sarmış. Fakiriz, silahımız yok, askerimiz yok, savaşacak gücümüz yok. Her şeyin eksikliğini çekiyoruz. Bir tek şeyin eksikliğini çekmiyoruz akaryakıtın. Çünkü akaryakıtı harcayacak aracımız yok. 4 gün içerisinde 150 bin kişilik yunan ordusuna karşı büyük bir seferberlikle, muazzam bir organizasyon yapılıyor. Ninelerimizin, dedelerimizin başarısı yanında müthiş bir dehanın müthiş bir komutanlığın örneğin vardır ve buda Mustafa Kemal Atatürk’ün. Yokluk içindeki bir devletten tarihin en muzaffer ordusunu yaratmıştır.
Ondan bundan destan yaratmaya çalışanlar, efsane yaratmaya çalışanlar, gerçek destan 30 Ağustos dur, gerçek komutan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bütün Türk ulusunun beyninde ve yüreğinde yaşatması gereken kahramanlık işte budur. Bizle Atapark’ı dolduran Milaslılar olarak bu zaferin ne anlama geldiğini en iyi şekilde kavrayan insanlarız ve bu zaferlere, cumhuriyetimize ve önderimize neler yapılmasına çalışıldığını anlayan insanlarız. Onlara sahip çıkmak için, onların değerlerini yaşatmak için, onları gelecek nesillere anlatmak için ve vefa borcumuzu ödemek için bu meydanlardayız.
30 Ağustos kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun sigortasıdır. Ey Türk gençliği iyi düşün ve iyi özümse. Sen bu günleri yaşa diye 1920’li yıllarda 15 yaşındaki gençler, bir nesil kendini feda etti. 30 Ağustos gerçek bir destandır. Dünyanın bütün mazlum devletlerine örnek olmuş bir zaferdir.
Biz millet olarak geçmişte ve bu günlerde var isek ve gelecekte de yaşamak istiyorsak bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bu anlamda sizlerde bu zafere sahip çıkıp bu meydanları doldurduğunuz için teşekkür ediyorum. Zaferimizin nice 97’nci yıllarını kutlamak dileğiyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere hepsine şükranlarımı sunuyor saygıyla eğiliyorum.
Yaşasın zaferimiz, yaşasın Cumhuriyetimiz, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”
BAYRAK HEDİYE EDİLDİ
Başkan Tokat’ın yaptığı konuşmanın ardından etkinlik O Ses Türkiye Yarışması’nın sevilen ismi Cihangir Moralı & Albatros Band konseri ile son buldu.
Zafer Bayramını kutlayan coşkulu kalabalığa yürüyüş ve konser öncesinde Milas Belediyesi tarafından Türk bayrakları hediye edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin