A+ A A-

 

Milas Muhtarlar Derneği, “yeni bir federasyon kurmak” ve “aidatları artırmak” için olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirdi. Her iki gündem maddesi de görüşülürken kısa süreli tartışmalar yaşandı.

21082019muhtarlaryenifederasyonicin.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Milas Muhtarlar Derneği’nin olağanüstü genel kurul toplantısı Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
KARAR VERECEK OLAN YİNE SİZLERSİNİZ
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Muğla genelinde 11 adet muhtarlar derneği olduğunu ifade ederek, “11 dernek başkanıyla yeniden birleştik. Bir federasyon kurmak için çalışmalara başladık. Milas Muhtarlar Derneği Yönetimi olarak bizler de bu doğrultuda kararımızı aldık. Federasyon olduğumuz takdirde muhtarlarımız adına birlik beraberlik içerisinde daha çok ses getiren çalışmalar yapacağımıza inandığımız için böyle bir karar aldık. Karar verecek olan yine sizlersiniz. Genel kurulumuzun bir diğer maddesi ise aidatlarla ilgili. Aidatlarımız şuanda 10 lira. Eğer kabul ederseniz aidatlarımızda belli bir oranda yükselecek” dedi.
DAHA ÖNCEKİ FEDERASYONDA NE SIKINTI VARDI
Çoban’ın yapmış olduğu kısa açılış konuşmasının ardından söz alan Gazipaşa – Firuzpaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay, yaşanan sürece itiraz ederek, “yıllar önce biz zaten federasyonduk. Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneğini kurduk. Birlik beraberlik o zaman vardı da şimdi yok mu oldu. İki derneğimiz vardı. Birini feshettik. Mevcutta zaten federasyonda vardı. Şimdi yeniden federasyon kuruyoruz. Daha önceki federasyonda ne sıkıntı vardı ki bunu feshettik. Şimdi Muğla’da oluşacak yeni bir federasyonun ne katkısı olacak ki? Ayrıca toplanan aidatlarla ilgili ne gibi bir çalışma yapıyoruz ki aidatları artırıyoruz?” dedi.
YENİ BİR YOL İZLEYECEĞİZ
Panay’ın eleştirileri üzerine yeniden söz alan Dernek Başkanı Çoban, “Muğla’da federasyonumuz var. Yok değil. Ama şuanda 5 asil üyesinin istifa etmesi nedeniyle fesih aşamasına geldiler. Bizlere yetki verdiğiniz takdirde diğer derneklerle bir araya gelerek yeni bir yol izleyeceğiz” dedi.
Başkan Çoban yaptığı açıklamanın ardından genel kurulu yönetmesi üzerine divan heyetini yerine davet etti. Toplantı Divan Başkanı Bekir Keser’in yönetiminde, Başkan Vekili Mevlüt Kara, Katip Üye Erdal Kök ve Aydın Kaya gözetiminde devam etti.
Salonda bulunan dernek üyesi muhtarlar, yapılan konuşmaların ardından, dernek yönetimine federasyona giriş için yönetime yetki verilmesi ve aidatların 10 liradan 15 liraya çıkarılması için oy kullandılar. Her iki maddede oy çokluğuyla kabul edildi.
BİR HAFTA İÇERİSİNDE TOPLANILACAK
Alınan kararın ardından süreç ile ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı Çoban, “Muğlamızın diğer ilçelerindeki muhtarlar dernekleri de benzer kararlarını aldılar. Bir hafta içerisinde 11 dernek yöneticiyle Muğla’da bir toplantımız olacak. Bu toplantıda ya mevcut federasyon ile devam edilmesi yada yeni bir federasyon kurulması için karar alacağız” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin