A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı himayesinde, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nün katılımıyla orman seferberliği başlatılıyor. “Geleceğimiz için, siz de bir fidan dikin” adı altında hazırlanan projenin protokolü önümüzdeki günlerde imzalanarak resmiyet kazanacak. Eylül ayı içerisinde ise okulların açılmasıyla birlikte ağaç dikim seferberliği başlatılacak.

20082019ormanseferberligi.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
Bu yıl yaz aylarının başlamasıyla birlikte maalesef ülkemizin birçok noktasında orman yangınları da çıkmaya başladı. Muğla’nın en büyük ormanlık alanlarına sahip Milas’ta da ne yazık ki birçok yangın çıktı. Ve bu yangınlarda yüzlerce hektarlık ormanlık ve tarım arazileri zarar gördü, orman canlıları yaşamlarını yitirdi.
İlçemiz Kayabaşı Mahallesi Cehennemderesi Mevkisi’nde Pazar günü başlayan orman yangını dün itibariyle kontrol altına alınıp, bölgedeki soğutma çalışmaları devam ederken, Milas Kaymakamlığı tarafından Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Geleceğimiz için, siz de bir fidan dikin” adı altında proje hazırlandığı açıklandı.
GELECEK NESİLLERİMİZ İÇİN SEFERBER OLACAĞIZ
Proje hakkında kısa bilgi aktaran Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Sayın Kaymakamımız Eren Arslan himayesinde önemli bir proje hazırladık. Bu yıl gelecek nesillerimiz için seferber olacağız. Yanan ciğerlerimizi yeniden yeşillendirmek için tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte daha fazla ağaç dikeceğiz. Milas’ta yanan her ağacın yerine bir fazlasını dikeceğiz. Her okula kayıt olan öğrencimiz ve mezun olacak öğrencimiz 3 er adet ağaç dikecek. Her yıl dikilen ağaçlar belli aralıklar ile sulanıp kontrol edilecek. Her öğrencinin 3 ağacı olacak. Ağaçlara etiket asarak herkes kendi ağacını bilecek ve takip edecek. Milas için her yıl bir öğrenci ağaç diktiğinde. Yılda 69 bin ağaç eder. Haydi, yanan ocağımızı yeşertelim geleceğimiz kararmasın. Yapılacak olan protokol ile bu yıl dersimiz ağaç dikmek olacak” dedi.
Bal, hazırlanan projenin protokolünün önümüzdeki günlerde imzalanarak resmiyet kazanacağını, Eylül ayı içerisinde ise okulların açılmasıyla birlikte ağaç dikim seferberliği ilan edeceklerini söyledi. Proje kapsamındaki etkinliğin geleneksel hale getirileceğini, kurumların ve ailelerin de katılımının sağlanacağını ifade etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin