A+ A A-

 

Milas’taki şehir içi dolmuş duraklarına “Durakta Matematik” projesi kapsamında çeşitli afişler asıldı. Otobüs beklerken mecburi olarak boşa harcanan zamanları avantaja çevirebilmek ve okulu dört duvar arasından çıkarıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlayabilmek amacıyla hazırlanan projenin çalışmaları yılsonuna kadar devam edecek.

20082019matematik_76660.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Osmaniye Karacaoğlan Ortaokulu’nda görevli öğretmen Mukaddes Karip tarafından hazırlanan “Durakta Matematik” projesi, proje ilçe sorumlusu 23 Nisan Ortaokulu’nda görevli öğretmen Ayşe Aktaş tarafından, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürü Türker Yurtseyer, 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Zeki Yaşar Kalkan ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge sorumlusu Ali Rıza Kozak’ın destekleriyle ilçemizde başlatıldı.
Milas’taki özellikle okullara yakın olan duraklarda dolmuş bekleyen her yaştan vatandaşın matematik dersine karşı olan ön yargılarını yok etmek ve matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmek amacıyla hazırlanan “Durakta Matematik” proje ile otobüs beklerken mecburi olarak boşa harcanan zamanları avantaja çevirebilmek, okulu dört duvar arasından çıkarıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlayabilmek amaçlanıyor.
PROJENİN HEDEFLERİ
Eğlenceli çizimlerle matematiği sevdirmek, karikatürler ile insanların gülümsemesini görmek, yapılan etkinliklerin herkesçe duyulması, durakta geçen süreyi eğitim için kullanmak hedefleriyle hazırlanan projenin hedef kitlesi ise 7’den 70’e tüm vatandaşlar.
Şube Müdürü Türker Yurtseyer, 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Zeki Yaşar Kalkan ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge sorumlusu Ali Rıza Kozak ile birlikte proje kapsamında Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı ziyaret eden proje ilçe sorumlusu 23 Nisan Ortaokulu’nda görevli öğretmen Ayşe Aktaş projenin işleyişi hakkında bilgi aktararak, “Çizilen karikatürler afiş haline getirilerek otobüs duraklarına asıldı. İnsanların afişlere olan tepkisinin gözlemliyoruz. Bu yılsonu itibariyle son bulacak olan projemize okul aile birliklerimiz de destek veriyor. Bu proje; öğrenci merkezli eğitim çalışmaları içerisinde değerlendirildiğinde öğrencinin kendisini değerli hissetmesine katkı sağlayacaktır. Öğrenciler yaptıkları çalışmaların sergilendiğini gördükçe özgüveni artacaktır ve derse olan ilgisi artacak” dedi.
Öğrencilerin matematik korkusu ile okula geldikleri ve bu dersi başaramayacakları korkusu ile eğitimlerine devam ettiklerini belirten Aktaş, “önyargıları derslerde yaptığımız etkinliklerle büyük oranda aşıyoruz. Karikatürlerin tüm vatandaşların göreceği yer olarak otobüs duraklarının olacağı fikri ile daha çok kişiye ulaşıp ve bu ön yargıların kırılmasına bir nebze yardımcı olacağız. Vatandaşlar bir yandan otobüs beklerken diğer yandan da proje ile öğrenecek” dedi.
EĞİTİM SADECE DÖRT DUVAR ARASINDA OLMAZ
Projede emeği geçenlere teşekkür eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “son yıllarda ilçemiz eğitim alanında önemli gelişmeler kayıt etti. Bu gelişmeye en büyük katkıda özverili öğretmen ve idarecilerimizle olmuştur. Yaptıkları, ürettikleri birbirinden güzel ve yararlı projelerle öğrencilerimiz kendilerini daha geliştirme ve yenileme fırsatı buldular. Eğitimin sadece dört duvar arasında kalmadığını gösteren farklı bir proje daha ilçemizde hayata geçirildi” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin