Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/gazetemilas/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Muğla il genelinde ilkokul birinci sınıf, ana sınıfı, bağımsız anaokulu uygulama sınıflarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin öğretmen ve şubeleri için 3 Eylül’de kura çekimi yapılacak.

19082019ogretmenvesubelerkuraile.jpg
Haber: Hamza Balandı

2019 - 2020 eğitim öğretim yılında Muğla il genelinde tüm resmi okullarda ilkokul birinci sınıf, ana sınıfı, bağımsız anaokulu ve uygulama ana sınıflarına yeni kayıt olan öğrencilerin şube ve öğretmenleri, okullarında yapılacak kura ile belirlenecek. Kuralar, tüm ilçelerde eş zamanlı olarak, 3 Eylül 2019 tarihinde, Şube Belirleme Komisyonları tarafından velilerin huzurunda gerçekleştirilecek.
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin töre, Anayasa'nın 42'nci maddesinde belirtilen ‘Eğitim öğretim faaliyetlerinin ücretsiz olduğu, hiç kimsenin bu haktan yoksun bırakılamayacağı, eğitim öğretim faaliyetlerinin eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gözetilerek yapılacağı’ ve Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen ‘Eğitimde hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz’ ilkesi gereğince okula yeni başlayacak öğrencilerimizin şube ve öğretmenleri velilerin huzurunda çekilecek kura ile belirleneceğini açıkladı.
TÜM OKULLARA RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, imzasıyla 13 ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen resmi yazıda, bağımsız anaokulları, ilkokullar ve uygulama ana sınıfı olan okullarda okula yeni başlayacak öğrencilerin şube ve öğretmenlerinin kura ile belirleneceği belirtildi. Eğitimde fırsat eşitliği ve her öğrencinin eğitim öğretim hakkından eşit ölçüde yararlanabilmesi ilkesine vurgu yapılan yazıda şube belirleme sürecinde yapılacaklar sıralandı.
HER OKULDA ŞUBE BELİRLEME KOMİSYONLARI KURULDU
İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda, şube belirleme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına her okulda 15 Ağustos 2019 tarihine kadar Şube Belirleme Komisyonları kurulması istendi. Okul Müdürü, Okul Aile Birliği Başkanı ve öğretmenlerin yer alacağı komisyonlar şube belirleme kuralarının titizlikle gerçekleşmesini sağlayacaklar.
KURALAR VELİLERİN HUZURUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Öğrencilerin şube ve öğretmenlerinin belirleneceği kuralar komisyonlar tarafından velilerin huzurunda gerçekleştirilecek. İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Maarif Müfettişleri kura günü okullarda komisyonların çalışmalarını denetleyecek.
KURA TARİHİ: 3 EYLÜL 2019
Tüm ilçelerde eş zamanlı olarak 3 Eylül 2019 tarihinde saat 10.30’da şube belirleme kuraları gerçekleştirilecek. Komisyonlar marifetiyle öğrenci velilerinin önünde gerçekleştirilecek olan kura işlemi ile okula yeni başlayacak olan öğrencilerin şube ve öğretmenleri belirlenmiş olacak. Ülke genelinde 9 Eylül 2019 Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde çalan ilk ders ziliyle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamış olacak.
İKİ YENİ ARA TATİL YAPILACAK
Yeni çalışma takvimi kapsamında bu sene ilk defa dönemler içinde ara tatiller yapılacak. İlk ara tatil 18 - 22 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem ara tatili ise 06 Nisan 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 10 Nisan 2020 Cuma günü bitecek. Yarıyıl tatili ise 20 Ocak' ta başlayacak ve 31 Ocak'ta sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020'de sona erecek olup öğrenciler 11 haftalık yaz tatiline girecekler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin