A+ A A-

 

Türk Hava Kurumu (THK) Milas Şubesi, Kurban Bayramı süresince Milas merkezi ve kırsal mahallelerden 9 bin 488 kurban derisi topladı.

16082019thkderitoplama.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
THK Milas Şubesi Başkanı Sabahattin Kiremitçi tarafından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı’nda 5 bin 833 adet koyun, 3 bin 312 adet keçi derisi ve 343 adet ise büyükbaş hayvan derisinin toplanıldığı açıklandı.
Toplanılan derilerin ihale ile satıldığını ifade eden THK Milas Şube Başkanı Kiremitçi, “Türk Hava Kurumu Milas Şubesi olarak yürüttüğümüz deri toplama çalışmaları kapsamında bize yardımda bulunan kurum ve kuruluşlara, mahalle muhtarlarına ve özellikle Milas halkına teşekkür ederiz” dedi.
YAKLAŞIK 64 BİN LİRA GELİR ELDE EDİLDİ
Derilerden yaklaşık 64 bin lira gelir elde edileceğini ifade eden THK Milas Şube Başkanı Kiremitçi, THK’nın iki gelir kaynağı olduğunu dile getirerek, "Bunlardan biri fitre-zekat ve doğrudan bağış yoluyla elde edilen gelirdir. Diğeri ise kurban derilerinden elde edilen gelirdir. Daha önceki yıllarda yapılan değişiklikle THK, kurban derilerini toplama konusunda tek yetkili kurum olmaktan çıkarıldı. Buna rağmen, kurum olarak yine şehir merkezinde Milas Belediyesi ile köylerimizde ise köy muhtarlarımız aracılığıyla kurban derilerini toplamaya çalıştık. Elde edilen gelir Türk Hava Kurumu çalışmalarında, THK tarafından açılan kurslarda, havacılık çalışmalarında ve 3 üniversitede kullanılacak” dedi.
ARTIŞ VAR
2018 yılı içerisinde gerçekleşen Kurban Bayramı’nda Milas genelinde 8 bin 587 küçükbaş ve 187 adet de büyükbaş derisi olmak üzere 8 bin 774 deri toplanılmıştı. Bu yıl ise küçük ve büyükbaş olmak üzere toplanılan deri miktarı 9 bin 488 adet. Geçtiğimiz yıla göre 714 adet artış yaşandı. Bu yıl ayrıca 4 kişi de THK’ya kurban bağışında bulundu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin