A+ A A-

 

Milas’ta geçtiğimiz ay özel bir diyaliz merkezinde hastaların yaşadığı mağduriyet çözüme kavuştu.

10082019diyaliz_20504.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas’ta geçtiğimiz ay ekonomik sorunlardan kaynaklı personel maaşlarının ödenmemesi üzerine çalışanların iş bırakması nedeniyle yaşanan mağduriyet çözüme kavuştu.
Diyaliz merkezinin görevli personelleri, 4 - 5 ayı aşkın zamandır maaşlarını alamadıkları için 17 Temmuz’da görevden ayrılacaklarını İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildirmiş, bunun üzerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de duruma el koymuştu. AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ve ilçe teşkilatının girişimleriyle hastalar, İl Sağlık Müdürlüğünün araçları ile çevredeki hastane ve diyaliz merkezlerine nakil edilmişti.
Bugün ise diyaliz merkezindeki mağduriyet çözüldü. 110 hastanın haftada 3 kez 4’er saat tedavi gördüğü diyaliz merkezi yeniden hizmete başladı. İlk etapta 7 hastanın kabul edildiği diyaliz merkezinin, çalışma rutinine geri döneceği bildirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin