A+ A A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Girişimcilikte Önce Kadın Projesi kapsamında, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara katılan bayan kursiyerler Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret ettiler.

14082019ziaret_feaab.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
Ziyaret sırasında açılan kurs ve çalışmalar hakkında Kaymakam Arslan’a bilgi aktaran Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın ekonomiye aktif katılımını mümkün kılacak mekanizmaları harekete geçirmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kadınlarımızın ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilmesi, toplumun eğitim ve refah seviyesinin artmasına katkıda bulunacak. Girişimcilikte Önce Kadın Projesi de, bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığımız bünyesinde eğitim programlarına katılan kadınların ekonomiye kazandırılmasına destek olmakta. Kadınların, ürünlerini dijital teknolojileri kullanarak satabilmeleri için gerekli bilgi ve araçları sunarak, aldıkları eğitimden somut çıktılar elde etmelerine ve kendilerini daha fazla geliştirme konusunda motive olmalarına katkıda bulunmakta” dedi.
Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’nin amacının el emeği, göz nuru ürünlerin dijital teknolojinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmak olduğunu ifade eden Bayram, projenin ana hedef kitlesinin, Türkiye genelindeki tüm kadınlar olduğunu söyledi.
İLK SATIŞ MAZAĞASI MİLAS’TA
Proje kapsamında Türkiye’de ilk satış mağazasının ilçemizde hizmete sunulduğunu ifade ederek bu doğrultuda kendilerine verilen destekten dolayı Kaymakam Arslan’a teşekkür eden Bayram, “kurumumuz tarafından açılan kurslara katılarak bu kurslarda ürettikleri ürünleri ilk önce ‘oncekadin.gov.tr’ adlı bakanlığa ait internet sitesine yükleyen kursiyerlerimiz daha sonra belirleyeceği rakam üzerinden satılması için açmış olduğumuz satış mağazasına teslim ediyor. Mağazamızda dönüşümlü olarak her gün iki kursiyerimiz görev alıyor” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ve beraberinde bulunan bayan kursiyerlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, kursiyerlere çalışmalarında başarılar diledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin