A+ A A-

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde yeni bir uygulama daha başlatıldı. Başta Muğla il geneli olmak üzere Ege Bölgesi’nde ilk kez yapılan uygulama ile kırsal mahallelerdeki okul öncesi çağındaki çocuklara ve annelere eğitim veriliyor.

05082019gezenanaokulu.jpg
Haber: Hamza Balandı
İlçemiz kırsalında yer alan ve anaokulu bulunmayan kırsal mahallelerde Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından farklı bir çalışma hayata geçirildi.
Anaokulu eğitimi almadan bu yıl birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilerin tespit edilmesinin ardından başlatılan çalışmayla ilgili bilgi aktaran Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, kırsal mahallelerde okul öncesi çağındaki çocukların okula başladığı zaman belli alışkanlıkları kazanmış olmalarını sağlamak ve onları geleceğe hazırlama adına Gezen Anaokulu uygulamasını hayata geçirdiklerini belirterek, “
“İlçemize bağlı kırsal alanda 116 mahallemiz ve bu mahallelerde 90 adet okulumuz var. Maalesef bu 90 okulunda 26 tanesinde anaokulu yok. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak anaokulu olmayan yerlerde bir çalışma yaptık ve ilk etap da 64 okul öncesi çağındaki çocuğu tespit ettik.
Bakanlığımız tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu’nda da mevcut olan bu proje için İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ile ortak bir çalışma yürüterek bir yandan çocuklarımızı okula ve geleceğe hazırlamak, diğer yandan da annelere, ‘Çocuklara davranış ve iletişim’ konusunda eğitim veriyoruz” dedi.
2 anaokulu öğretmeni, 2 okul müdür yardımcısı, Halk Eğitimi Merkezi müdür Yardımcısının görev yaptığı proje kapsamında Pazartesi günü; Pinar, Kalem, Çakıralan, Alatepe ve Kultak, Salı günü; Kızılcayıkık ve Pınarcık, Çarşamba günü; Avşar ve Savran, Perşembe günü; Baharlı ve Bahçeköy,
Cuma günü ise; Karacahisar, Hasanlar ve Söğütçük mahallelerine gidilerek orada bulunan çocuklara ve annelerine belirlenen program dâhilinde eğitim verilecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin