A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas’ın kırsal mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip, üretim alanlarında incelemelerde bulunuyor.

03082019ozcandaninceleme.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
Fırsat buldukça Milas’ta kırsal mahalleleri ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, son olarak Ovakışlacık, Damlıboğaz ve Karakuyu mahallelerini ziyaret etti.
Mahalle sakinleriyle sohbet ederek özellikle tarım ve üretim konusunda bilgi alışverişinde bulunan Vekil Özcan, ziyaretlerini değerlendirerek “Köylü vatandaşlarımızla tarım ekonomisini konuştuk. Köylümüzün ekinlerini inceledik. Sele ve mahallelerde su baskınlarına sebep olan Hisarcık mahallemizden Avşar mahallesine kadar devam eden su kanalında gerekli temizlik ve ıslah çalışmalarının hala yapılmadığını gördüm. Vatandaşımızın yanındayız köylümüzün her derdinin takibinde olmaya devam edeceğim” dedi.
Toprak Mahsulleri Ofisi’nin tane mısır fiyatı açıklaması ile ilgili de değerlendirmede bulunan Özcan, “özel sektörün düşük fiyatı belirlemesi çok vahim. Zaten saman, yem fiyatları üreticinin cebini delmiş. Et, süt fiyatları maliyetini kurtarmıyor. Üreticiyi desteklemeyen TMO, DSİ’nin temizleyemediği yaban ottan geçilmeyen su kanalları, fiyatlandırmaları çiftçiye değil özel sektöre bırakan tarım politikaları. İşte iktidarın sahiplenmediği Muğla köylüsü” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin