A+ A A-

 

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, geçtiğimiz günlerde Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete tarafından Muğla’daki kiralık ev fiyatlarıyla ilgili yapılan açıklamaya karşılık “Yolcudur Abbas bağlasan durmaz” başlıklı yazılı bir açıklama yaparak, “AKP Muğla İl Başkanlığı tıpkı partinin ileri gelenleri gibi vatandaşlarımızın hafızasıyla, bilgisi ile alay eden basın açıklaması adı altında komedi metni yayınlamaktadır” dedi.

01082019ademzeybekogluaciklama.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Hürriyet Gazetesi yazarı Gülistan Alagöz’ün üniversite öğrencilerinin tercih aşamasında kiralık ev arayışı içerisindeki çabalarını ve kiralık evlerin fiyatlarını ele alarak hazırladığı yazısı/haberi Pazar günü Hürriyet Gazetesi’nde “10 kuruşla Muğla” gazetenin hurriyet.com.tr adresinde ise “Şimdi de ev sınavı!” başlığıyla yer almasının ardından yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “10 Kuruşla Muğla” manşetiyle verilen haberi üzüntü ve kızgınlıkla okuyan Muğlalılar adına bu basın açıklamasını yapma zarureti hissettik. Aslında adına basın açıklaması desek de bu bir isyan metnidir” ifadelerini kullandığı bir yazılı açıklama yapmıştı.
ÇAMUR AT İZİ KALSIN POLİTİKASI İZLEMEKTEDİR
Mete’nin yapmış olduğu açıklamanın ardından CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu yazılı bir açıklama yaparak, Mete’yi eleştirdi.
CHP Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu, açıklamasında şu ifadeler yer verdi.
“Türkiye’de bir firmanın yaptırdığı kira anketinde Muğla birinci çıktığı için suçlu yerel yönetimlermiş. Türkiye’nin en güzide ve özel şehrinde yaşıyoruz. Turizm, tarım, madencilik alanında ülkemize büyük gelirler getiren Muğla ödediği vergilerin karşılığını ne yazık ki en pahalı TOKİ, Türkiye’nin tek paralı tüneli ve her yerinden yağmur suyu akan, asansörlerinde doktorların, hastaların yaralandığı hastane ile almaktadır. 17 senedir ülkeyi yönettiklerini zanneden AKP iktidarı ekonomiyi, tarımı bitirmiş güya AKP İl Başkanı Muğla’daki kapanan dükkanların sebebini yerel yönetimlerden bilmiştir. Alım gücünün düştüğünü, piyasada yaprak kıpırdamadığını bal gibi bilen AKP çamur at izi kalsın politikası izlemektedir.
ÖRNEK VEREBİLECEKLERİ İSİM YOKTUR
İsyan metni ismini verdikleri basın açıklamasını okuyan bir vatandaş ülkeyi bunların yönetmediğini zannedip güya yerel yönetimleri suçlayacaktır. Kendisinden olmayan yerel yönetimlerin elini kolunu bağlayıp iş yapamaz durumuna getiren ve bunu televizyonlara çıkıp en yetkili ağızdan “Topal Ördek” benzetmesi ile halka duyuran bir iktidardan bahsediyoruz. Aynı partinin tarih ve ekonomi bilmeyen il başkanı da aynı mantığı ne kadar ekmek o kadar köfte diyerek kazandıkları ilçelere daha fazla ekonomik kaynak sağlayacaklarını açık açık söylemiş bir kişiliktir. Açıklamanın içinde dikkate değer tek cümle ise yerel yönetim belediyecilik anlayışında duayen isim Yılmaz Büyükerşen ismini vermeleridir. Çünkü kendi yönettikleri il ve ilçe belediyelerinde örnek verebilecekleri isim yoktur. Belediye başkanlarını televizyon ekranlarında ağlaya ağlaya istifa ettiren metal yorgunu AKP, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yerel yönetim dersi verebilecek kalibrede değildir.
EN PAHALI TOKİ’DEN NEDENSE HİÇ BAHSEDİLMEMİŞTİR
Bilgi yoksunu basın açıklamasında özellikle hedef Muğla Büyükşehir Belediyesi seçilmiş, Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında kurulduğu ve imarla ilgili 1/25.000’lik planı oy birliği ile altını çiziyoruz oy birliği ile meclisten geçirdiğinden bahsedilmemiştir. Uygulama imar planı yetkisinin ilçe belediyelerinde olduğu, şehirlerde konutla ilgili hükümetin çözüm üretmesi gerektiğini halktan saklayan açıklamada Muğla merkezdeki en pahalı TOKİ’den nedense hiç bahsedilmemiştir. İsyan metni dedikleri açıklamada dar gelirliye ev sahibi yapacağız diye yola çıktıkları 2.Etap TOKİ’de Muğlalılara Türkiye’nin en pahalı ücretini ödettiklerinden hiç bahsedilmemiştir. Örnek vermek gerekirse Muğla’nın güzel ilçesi Kavaklıdere’ye ihtiyaç olmadığı halde 6 etap TOKİ yapan
AKP kiraların 250 TL’ye kadar düştüğünü, çoğu evlerin boş olduğunu vatandaşa nasıl anlatabilir. 2001 yılında başlayan 2003 yılında onaylanan İmar planlarının revizyonu için 2014 yılından beri Akçaova II etap İmar planını onaylama sürecine ket vuran anlayış Bodrum’da 1250 defa patlayan su hatlarını yapan siyasi karnesi başarısızlıklarla dolu olan AKP iktidarı değil mi? Ne yazık ki AKP Muğla’nın ödediği vergileri, oyları Muğlamıza ceza olarak geri vermektedir.
“31 Mart yerel seçimleri de göstermiştir ki AKP iktidarı artık Türkiye’de kiracıdır. Kiraların pahalı olmasına bu kadar takılmalarının isyan etmelerinin sebebi de budur.”
AKP İKTİDARI ARTIK TÜRKİYE’DE KİRACIDIR
AKP İl Başkanlığı’nın basın açıklaması ya da isyan metni dediği açıklamanın bir satırında da güya partililerimizin bu açıklamayı Akyaka’da, Yayla’da bir eğlence mekanında kıs kıs gülerek okudukları ibaresi yazılmış bu ifadeyle AKP iktidarının 17 yıldır vatandaşlarından ne kadar koptuğunu da kendileri bir kez daha itiraf etmişlerdir. Ülkeyi yazlık ve kışlık saraylardan yöneten, koruma ordusu ile gezenler, kendi partilerinin ifadesi ile halkın içinden, mahallelerinden koparak şatolara yerleşenlerin saltanatının dönemi artık bitmiştir. Halk bu anlayışa en güzel cevabı 31 Mart’ta ve 23 Haziran seçimlerinde sandıkta vermiş bunlara yol gözükmüştür. Dönem; halkının her an yanında olan, onlara dokunan, onları dinleyen siyasetin ve siyasetçilerin dönemidir. “HerşeyÇokGüzelOlacak” cümlesinden korkan AKP iktidarının bu basın açıklamasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mız sayın Ekrem İmamoğlu’nun Muğla ziyaretinden sonra yapması manidardır. 31 Mart yerel seçimleri de göstermiştir ki AKP iktidarı artık Türkiye’de kiracıdır. Kiraların pahalı olmasına bu kadar takılmalarının isyan etmelerinin sebebi de budur.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin