A+ A A-

 

24 Haziran 2018 genel seçimlerinin ardından, geçen yaklaşık bir yıllık süreci düzenlediği bir basın toplantısında değerlendirerek Ak Parti tarafından Milas ve Muğla’ya yapılan çalışmalar ile yatırımlar hakkında bilgi aktaran Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediyesi’ni hizmet üretemediğini, CHP’li Muğla Milletvekillerinin ise yapılan hizmetleri verdikleri soru önergeleriyle görmezden geldiklerini söyledi.

01082019tırnakkadarhizmeturetmediler.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek yapılan yatırımlar hakkında bilgiler aktardı.
Yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda Milas Belediyesini ve CHP’li Muğla Milletvekillerini eleştiren Başkan Acar, “Milasımızın belediye hizmetleri açısından hali ortadadır. Emekçilerin maaşları ödenmemekte, tırnak kadar hizmet üretilememektedir. Seçimlerden önce tabelası dikilen cemevinde çalışmalar hangi aşamaya geldi, sık sık dile getirilen taziye evi ne oldu? Cemevi tabelasıyla kaldı. O tabelayı bile kendileri değil başkasına yaptırdılar. Milas’ta hasbelkader CHP yönetimi tarafından yapılan tek bina olma özelliğini taşıyan Atatürk Spor Salonu, aradan 4 yıl geçmesine rağmen halen tam kapasite açılamamış, binadaki teknik aksaklıklar nedeniyle havuz halen faaliyete alınamamıştır. Tam da bu noktada AK Parti anlayışının farkının daha da iyi anlaşılması adına, yanı başımızdaki 11 bin nüfuslu Kavaklıdere’de yüzme havuzları öğrencilere ücretsiz biçimde hizmet vermektedir. Milas Belediye Başkanı Sayın Muhammet Tokat, tüm bunların yanında sözde halka açık olarak yaptığı toplantıda, meclis üyelerimizin halkın kendilerine ilettiği taleplerin aktarılmasını bile yasaklamış, adeta külhanbeyi gibi davranmaya başlamıştır. Kendisine Milas’ta bize, denetleme ve muhalefet yetkisinin büyük oranda cumhur ittifakına verildiğini ve seçimi çok az bir farkla kazandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Öte yandan bazı muhalefet milletvekillerinin de bizlerle görüş alışverişinde bulunmak, çalışmaları sormak yerine seçmeni kandırmak için TBMM’ye soru önergesi verdiği, bunlarla vatandaşların tepkisini azaltmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Değerli arkadaşlar; Türkiye’nin her noktasından meclisin gündemine her gün binlerce soru önergesi gelmektedir. Maalesef muhalefetin hizmet aşkı A4 kağıtlara yazılan birkaç sorudan öteye geçmemektedir. İşin üzücü tarafı, hemşerilerimize bunu hizmetmiş gibi yutturmaya çalışmaktadırlar. Milletvekillerimiz ve bizler, Milas için üzerimize düşen her şeyi eksiksiz biçimde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun için zaman zaman yeri geldiğinde kavga da veriyoruz. Ancak, buna karşın hizmetlerimiz, bazı sosyal medya hesaplarından gördüğümüz üzere, sahiplenilmeye çalışılmakta, halkımız üzerindeki etkisi manipüle edilmek istenmektedir. Bu çabalar gülünç olduğu gibi, bugüne kadar Milas Belediye Başkanı ya da CHP’den ilçemize kazandırdıklarımız hakkında en küçük bir teşekkür ifadesi bile duymadığımızı belirtmek isterim. Milas’ı geriye götürüp, yapılan hizmetleri sahiplenmeye çalışmak tam bir işgüzarlık örneğidir. Neyse ki sağduyulu halkımızın bu tür manipülasyonlara izin vermeyeceğini çok iyi biliyoruz. Milas bizim gözbebeğimizdir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız feyz doğrultusunda her zaman daha iyisini yapma gayretinde olacağız” dedi.
GÜVENLİ ULAŞIM SAĞLANACAKTIR
24 Haziran 2018 genel seçimlerinin üzerinden 1 yılı aşkın bir zaman geçtiğini ifade eden ve son bir yılda AK Parti’nin Milas’a kazandırdığı yatırımlar hakkında bilgi aktaran İlçe Başkanı Acar, “Hepinizin bildiği gibi, ilçemiz sorunlarının en başında Baharlı Kavşağı geliyordu. Burada bugüne kadar çok sayıda vatandaşımızı maalesef trafik terörüne kurban verdik, çok sayıda vatandaşımız da maalesef yaralandı. Başta milletvekilimiz Sayın Yavuz Demir olmak üzere, Yelda Erol Gökcan vekilimiz ve il başkanımızla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde, 1 yıldır yürüttüğümüz girişimlerde mutlu sona ulaşıldığını bir kez daha müjdelemek isterim. Bölge milletvekillerimizin sayın bakanımız ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileriyle gerçekleştirdiği yoğun görüşme trafiği neticesinde Baharlı Kavşağı artık köprülü hale getirilerek güvenli ulaşım sağlanacaktır. Milasımıza, bu karayolundan yararlanacak herkese hayırlı olsun” dedi.
YENİ HASTANENİN YOLU PROJE AŞAMASINDA
Yeni hastane binası ile ilgili bilgiler de paylaşan Başkan Acar, “İnsana değer veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin büyük destekleriyle ilçemize yeni bir hastane kazandırılmıştır. Son hazırlıkları yapılan hastanemizin yolunun yapılması için de milletvekillerimiz, il başkanımız ve bizler gerekli görüşmeleri yaptık. Yolun proje hazırlama aşamasında olduğunu belirtmek isteriz. Hastanemizin taşınmasıyla, eski binamızı Milas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak düzenleyerek, 24 saat diş hizmetinin verilmesi sağlanacaktır. Bunun da ruhsatları hazırlanmıştır, yeni binaya taşınılır taşınmaz faaliyet başlayacaktır” dedi.
BARAJLAR, TOKİ, YOLLAR
Organize Sanayi Bölgesi, kazı alanları, öğrenci yurtları, doğal gaz gibi konuları da ele alan Başkan Acar açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Muğlamızın ilk organize sanayi bölgesi olacak Milas Organize Sanayi Bölgesi altyapı çalışmaları da girişimlerimizle hızlandırılmış, çalışmalar kısa süre içinde bitirilmek üzere devam etmek üzeredir.
Milas, tarihinde ilk kez, yüksekokuldan sonra bir fakülteye de sahip olmuş; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemize bağlı Milas Veteriner Fakültemiz öğrenci kabulüne başlamıştır.
Üniversite seviyesindeki öğrencilerimiz için 504 kapasiteli KYK yurdu hizmete sokulmuştur.
Sodra, adeta bir eğitim dağı haline getirilmiş, buraya iki lise binamız yapılmış, ortaokul binamızın yapımı da sürmektedir.
Toplu Konut İdaresi tarafından Milasımıza 100 adet yeni konut yapımı için çalışmalar başlatılmış, geçtiğimiz günlerde de hepinizin bildiği gibi hak sahiplerinin belirlenmesi yapılmıştır.
İlçemizde kış aylarında görülen yoğun hava kirliliğini engellemek için milletvekillerimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez’le yerel seçimlerin ardından da görüşmeler yapmış, konu Sayın Bakanımızın önündedir.
Ayrıca ilçemizde Milas merkez ve Güllük’te yeni okullarımızın yapımına başlanmıştır. Okullarımızın yapımı son hızla sürmektedir. Üstün zekalı öğrencilerimizin eğitim alacağı Milas Bilim ve Sanat Merkezinin kurulma çalışmaları de devam etmektedir.
Milas Belediyesinin ilgi alanında olmasına rağmen, üzerlerine düşeni yapmadıkları için Güllük Hayvan Barınağına da gelen talepler doğrultusunda çeşitli destekleri hem milletvekilimiz Yavuz Demir, hem de gençlik kollarımız aracılığıyla vermeye devam etmekteyiz.
Tarihi Kutsal Alan Labranda’ya giden ve Karpuzlu ilçesine ulaşımı sağlayan yollar yenilenmiş, son derece sağlıklı ve güvenli bir yapıya kavuşturulmuştur.
Üreticilerimizin bizlere ulaştırdığı talepler doğrultusunda, tarımımızın daha da güçlü hale gelmesi için elektrik altyapı hizmetlerinden, sulama işlerine kadar mesai mefhumu gözetmeksizin her konuda destek olmayı sürdüreceğiz.
İlçemizdeki baraj sayısını 3’ten 5’e çıkarmak için çalışmalarımız da sürmektedir. Gökçeler ve Kargıcak barajları planlamaya alınmıştır.
Yine girişimlerimiz sonucu Milas çevre yolunun yapımına da başlanmış, çalışmalar son hızla devam etmektedir.
Cumhuriyet Mahallemize 1 adet Aile Sağlığı Merkezi açtık, Burgaz Mahallesi’ne de çalışmalarımız devam etmektedir.
Sağlık Bakanlığı bünyesinde Milas Sağlıklı Yaşam Merkezi’mizin açılması için de hazırlıklarımız sürmektedir.
Milas’a bir ambulans daha kazandırdık.
Akgedik Barajı’ndan Milas’a içme suyu teminiyle ilgili arıtma tesisimizin çalışmaları da Tarım ve Orman Bakanlığımızca sürdürülmektedir.
Beçin Kalesi’nde bulunan Taş Eserler Müzesi hizmete açılarak ilçemizdeki Hekatomnos Kutsal Alanı, Euromos ve yine Beçin Kalesi’nde çevre düzenlemeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımızca yapılarak kentimizin kültür mirası güzelleştirilmiştir. Arkeoloji dünyasının sayılı eserleri arasında gösterilen Hekatomnos Mezarı’ndaki altın tacın Ankara’dan Milas’a getirilmesiyle ilgili girişimler başlatıldı.
Milasımızın gençleri için Gençlik ve Spor Bakanlığımızca 3,5 milyonluk yatırımla FIFA kriterlerine uygun hale getirdiğimiz Şehit Metin Özcan Futbol Sahamızı yeniden açtık.
Milas Yeni Spor Salonu için de hazırlık çalışmalarımız sürmektedir.
Yeni Milasspor ve ilçemizdeki diğer spor kulüplerine milletvekillerimiz aracılığıyla Spor Toto Teşkilatınca maddi destek sağlanmıştır.
Yine milletvekillerimiz ve il başkanlığımızın girişimleriyle Milaslı hemşehrilerimizin de tamamen ücretsiz biçimde yararlandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi bünyesine en gelişmiş kanser tarama ve tedavi cihazlarının yanı sıra, iki adet anjiyo ünitesi de sağlanmış olup, hastalarımızın çevre illere ya da özel hastanelere başvurmalarına gerek kalmamıştır.
Milas’taki etkinliklere en az Bakan düzeyinde katılımlar sağlatılarak, hükümetimizin ilgisi Milas’a çekilmiştir.
Milletvekillerimiz ve il başkanlığımızca Milaslı üniversite öğrencilerinin yazın kamu kuruluşlarınca istihdam edilerek aile ekonomilerine katkı sağlamalarıyla ilgili kontenjan artırımı yapıldı.
Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çalışan personellerin süresi girişimlerimizle 6 aydan 9 aya çıkarılmıştı.
İmar Barışında süre milletvekillerimizin girişimleriyle uzatıldı.
Toprak havuz balık üreticilerimiz başta olmak üzere ilçemizde faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin taleplerini Bakanlıklar düzeyinde görüşerek çözüme kavuşturduk, kavuşturmaya devam ediyoruz.
Tarım ve hayvancılığımıza destek olarak genç çiftçilerimize hibe hayvanları dağıtıldı, çiftçilerimize destekleme ödemeleri eksiksiz biçimde yapıldı. Milaslı üreticilerimize 9 bin 500 çam fıstığı ağacı hibe edildi.
Son olarak milletvekillerimizin girişimleriyle bölgemizdeki şoför esnafından gelen talepler üzerine güvenlik sistemlerine ilişkin yönetmelik süresi de uzatılmıştır.
Milas ilçe teşkilatı olarak da gerek ana kademe, gerek kadın ve gençlik kollarımız, ziyaretlerini, çalışmalarını ve rutin hizmetlerini sürdürmektedir. Teşkilatımızın birlik beraberliği, motivasyonu da son derece yüksektir.
Sizlere 1 yılda hükümetimizin Milas’a yaptığı yatırımlarla ilgili özet bilgiler sunduk. Bunlar yeter mi, elbette yetmez. Biz, Milasımız için gece gündüz demeden, en ufak bir ayrıma bile mahal vermeden çalışmayı sürdüreceğiz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin