A+ A A-

 

5 gün önce 25 mültecinin yakalanmasının ardından Bozalan’da ikinci bir operasyon düzenlendi. Jandarma ekipleri, yurda kaçak yollardan girip, ölümün kıyısında umuda yolculuk yapma hazırlığı içerisindeki 12 mülteciyi yakaladı.

01082019bozalanmulteci.jpg
Haber Merkezi

Jandarma ekiplerinin 24 Temmuz’da gerçekleştirdiği operasyonda Filistin ve Suriye uyruklu 8’i kadın 17’si erkek olmak üzere toplam 25 kişi Bozalan’da yakalanmıştı. Jandarma ekipleri yine Bozalan Mahallesi’nde 12 mülteciyi ölüm riskine rağmen umut yolculuğu yapma hazırlığındayken gelen ihbar üzerine yakaladı. Dün gece saat 3 sıralarında gerçekleştirilen operasyonda 12 düzensiz göçmen yakalanırken, 1 organizatör de gözaltına alındı. Operasyon kapsamında ele geçirilen 1 araç ve 1 şişme bota da el kondu. Gözaltına alınan organizatör Milas Adliyesi’ne çıkarılırken, 12 mülteci de gerekli işlemlerin yapılması amacıyla İl Göç İdaresi’ne sevk edildi.
Adliyede ifadesine başvurulan şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin