A+ A A-

 

Milas’a yeni bir okul binası daha kazandırılıyor. Sodra Dağı’nda 16 derslikli bina için inşaat çalışmalarına başlanıldı.

17072019sodrayayeniokul.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
İsmetpaşa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Sodra dağı eteklerinde yeni bir okul inşaatı başlatıldı.
16 derslikli olarak inşa edilen okulun kısa süre içerisinde tamamlanması planlanırken, 28 olan ortaokul sayısı yeni okulla birlikte 29’a çıkmış olacak.
Öte yandan Milas’ın Güllük Mahallesi’ne AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ve İlçe Başkanı Fahri Acar’ın girişimleriyle kazandırılan ilkokul binasının yapımına devam ediliyor.
Büyükşehir Kanunu’yla beldeden mahalleye dönüşen Güllük’te; hayırsever Yüksel Kadık’ın bağışladığı arsasının üzerindeki okul binasının fiziki yetersizlikleri gündemdeydi. Bunun üzerine harekete geçen aynı zamanda Güllük’te 10 yıldır da belediye başkanlığı yapan Muğla Milletvekili Yavuz Demir, Milli Eğitim Bakanlığından okul için 8 milyon 866 bin liralık ödenek ayrılmasını sağladı. 16 derslikli yapılacak okulun inşaatı, ihaleyi kazanan firma tarafından yer teslimi yapıldıktan sonra başladı. Okulun, önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişmesi planlanıyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin