A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından ilçenin tek tarihi meydanı olan Hacıilyas Meydanı’nda başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

17072019tarihimeydan.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas Belediyesi tarafından oluşturulan Kültür Rotası çerçevesinde önemli konuma sahip Hacıilyas Meydanı düzenleme çalışmaları tamamlandı. Nisan ayı içerisinde başlayan ve Kültür Rotasına katılan turistlerin dinlenmesi amacıyla düzenlenen Hacıilyas meydanında başlatılan peyzaj çalışmaları ise sürüyor Yaklaşık 500 bin lira maliyet ile düzenlenen meydanın peyzaj çalışmaları, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından denetlendi.
Hacıilyas Meydanı’nda çiçek ve ağaçlandırma çalışmalarına katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Hacıilyas Meydanı ve Çevresi Restorasyon Projesi, Anıtlar Kurulu onaylı bir proje olup aynı zamanda ÇEKÜL ve Tarihi Kentler Birliğinden ödüllü bir projedir.” dedi. Maymun çıkmazı, Oya ve Çınar ağaçlarıyla donatılan meydanın çevresine de mersin, çalı grubu dikiliyor. Peyzaj çalışmalarına katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Hacıilyas meydanının Ağustos ayı başlarında hizmete gireceğini belirtti.
“Belediyemiz Milas’ta bir Kültür Rotası belirlemiştir” diyen Başkan Tokat, “Bu rotanın başlangıç noktası Baltalı Kapı’dır. Kültür rotamızın sekiz uğrak noktası var. Bu rotada ilçemize gelen turistler bizim protokol yolu olarak düzenleyeceğimiz Baltalı Kapı’dan belediyeye doğru çıkan yolu yürüyecekler. Uzunyuva Arkeopark alanına girip, Belediye Meydanı, Arasta, Salı pazarı ve Gümüşkesen Anıt Mezarı’nı dolaşıp Hacilyas Meydanı’nda dinlenecekler. Burası aynı zamanda bir dinlenme alanı olarak tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin