A+ A A-

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, ilçemizde etkinlikler düzenlendi.

15072019fidan_1cc24.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

İlk etkinlik 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’nda gerçekleştirildi. Toprakla buluşturulan fidanlara şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu künyeler asıldı. Milas Şehir Mezarlığında şehitlikler ziyaret edilirken, Ulu Cami’de şehitler için Mevlid-i Şerif okutulup, lokma döküldü. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Bodrum – Milas Karayolu üzerinde TÜVTÜRK karşısında yer alan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirildi.
FISTIK ÇAMI, ZAKKUM VE MAVİ SERVİ
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı, kurum, kuruluş yöneticileri, gazilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 300 adet fıstık çamı, zakkum ve mavi servi ağaçları toprakla buluşturuldu. Dikilen fidanların üzerine 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker ve sivillerin isimlerini yer aldığı künyeler asıldı.
ŞEHİTLİK ZİYARETİ
Gün içerisinde saat 12.00’de Milas Şehir Mezarlığı’nda şehitlik ziyaretinde bulunulduktan sonra, saat 12.30’da ise Ulu Camii bahçesinde öğle namazı öncesinde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulup, lokma döküldü.
Etkinlikler, saat 20.00’de Atapark’tan başlayarak yine Atapark’ta son bulan Milli Birlik Yürüyüşü, Kuran-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, sinevizyon gösterisi, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin ve selâ okunması ile son buldu.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın mesajları şöyle:
AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ YELDA EROL GÖKCAN:
“15 Temmuz 2016’da devletimize ve milletimize karşı FETÖ’PYD terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile başarısızlığa uğratılmıştır.
O gece Marmaris’te ve Türkiye’nin farklı kentlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın çağrısı sonrasında sokağa çıkan Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek olmuş, ülkesinin bekası ve aydınlık yarınları için destansı bir direniş sergilemiştir.
15 Temmuz hain darbe girişimi, asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Ülkemizin geleceğine kasteden hainlere karşı verilen onurlu mücadele aynı kararlılıkla devam edecek ve 15 Temmuz ruhu yaşatılacaktır.
Ülkemiz, güçlü Türkiye yolunda 2023 hedeflerine doğru hızla ilerlemesini sürdürecektir.
15 Temmuz’un yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Marmaris’te o gece şehit olan polislerimiz Nedip Cengiz Eker ve Mehmet Çetin ile 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizle birlikte vatan için, bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyor, hayattaki gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”
MİLAS KAYMAKAMI EREN ARSLAN:
“Ülkemizi bölüp, parçalamak isteyen düşmanların maşası olarak devletin silahlarını millete doğrultan hain FETÖ alçaklarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde karşı koyan Aziz Milletimizin şanlı direnişi olan 15 Temmuz, bir destan olarak tarihe geçmiştir.
Üç yıl önce bu şanlı destanı yazan Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, Gazilerimize şifalar diliyorum...”
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT:
“15 Temmuz 2016 tarihinde şanlı Türk Ordumuzun içerisinde sinsice örgütlenmiş Fettullahçı Terör Örgütü mensupları, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, hukuk devletine, vatandaşın huzur ve sükununu bozmaya yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimizin üzerinde oynanan karanlık oyunlar insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.
Bu ve buna benzer hain girişimlerin bir daha yaşanmaması için devletin her kademede gerekli önlemleri alması, gerektiği gibi, devam eden soruşturma ve kovuşturma aşamasındaki dosyaların da, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde hassasiyetle bir an evvel sonuçlandırılması gerekmektedir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’.Bu tür kalkışma ve buhranları önlemek için Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, adaletimizi ve devletin kuruluş değerlerini güçlendirmemiz gerekmektedir.
Darbe girişimine karşı toplumun şanlı direnişine verdiği destek asla unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha insanlık dışı bu kanlı darbe girişimini 15 Temmuz yıldönümünde lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin