A+ A A-

 

Ak Parti Milas İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Sokak Hayvanlarını ve Haklarını Koruma Çalışma Grubu üyeleri, hava sıcaklıklarının 40 dereceye kadar çıktığı ilçemizde sokak hayvanlarının suya daha kolay ulaşması için çalışma başlattı.

15072019akparti.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas’ta 40 dereceyi bulan hatta zaman zaman 40 derecenin de üzerine çıkan hava sıcaklıklarından olumsuz etkilenen sokak hayvanlarına yönelik Ak Parti Milas İlçe Gençlik Kolları üyeleri tarafından çalışma başlatıldı.
Pet şişeler kullanılarak hazırladıkları su kaplarını kedi, köpek ve kuşların ulaşabileceği alanlara yerleştirdiklerini belirten Ak Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, “Hava sıcaklıklarının artmasıyla sokakta yaşayan canlılar su bulmakta zorlanıyor. Onlara yardımcı olmak için arkadaşlarımızla çalışma başlattık. Yaşam için bizim nasıl suya ihtiyacımız varsa sokakta yaşayan canlıların da bu suya ihtiyacı var. Biz de onların suya daha rahat ulaşmasını sağlıyoruz, onları serinletmeye çalışıyoruz. Yaz mevsimini rahat geçirebilmeleri için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Bingöl, sokak hayvanlarının sıcakta susuz kalmaları halinde güneş çarpmasına maruz kalabileceklerini dile getirerek, “Genelde sağlıklı olan hayvanlar kendilerini gölgeye atarlar. Hasta olan hayvan bunu yapamayabilir. Sıcak havada suya ulaşmakta zorluk çekebilirler. En büyük problem suya ulaşmak. O yüzden herkesin kapılarının önüne bir kap su koyması sokak hayvanları için son derece önemli” dedi.
Çalışmaların, Ak Parti Milas İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Sokak Hayvanlarını ve Haklarını Koruma Çalışma Grubu üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini belirten Bingöl, “Sokak hayvanlarının korunmalarına, su ve yiyecek başta olmak üzere ihtiyaçlarının karşılanmasına ve hiçbir hayvanın insani zevkler için kullanılmadığı bir dünya vizyonuna sahip bir çalışma grubu oluşturduk. Hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, hayvan hakları ihlallerini önlemek, sahipsiz sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanların refahlarını sağlamak amaçlı bir misyonunu üstlenmeyi hedefliyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin