A+ A A-

 

İlçemizde inşa edilmesi planlanan TOKİ konutları için hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

1107tokide_hak_sahipleri_belirlendi_31d2c.jpg

Haber: Oktay Çayırlı

İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi’nde 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilmesi planlanan toplam 100 adet TOKİ konutları için başvuru sürecinin sona ermesinin ardından dün hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla noter huzurunda kura çekimi yapıldı.
100 KONUT İÇİN 878 BAŞVURU YAPILDI
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas 3’üncü noter tarafından gerçekleştirilen kura çekimi öncesinde kısa bir konuşma yapan TOKİ Görevlisi Özgür Murat Demir, “Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığında yapılması planlanan, Türkiye genelinde 50 bin sosyal konut çerçevesinde bulunan projeler içerisindeki Muğla Milas Projesinin hak sahibi belirleme kura çekimine hoş geldiniz. Bugün 50 adet 2+1 ve 50 adet 3+1 olmak üzere konut kurası gerçekleştireceğiz. Hak sahipleriyle ileri bir tarihte sözleşme imzalanacak. Yılbaşından sonra olacak muhtemelen. O tarihe kadar hak sahipleri hiçbir bedel ödemeyecekler. Konut kurası çektikten sonra sözleşme imzalanacak ve peşinatları alınacak. 2+1 50 adet konut için 20 engelli grubu, 62 adet emekli grubu ve 220 adet normal başvuru bulunmakta. 3+1 50 konut için ise, 4 adet şehit ailesi başvurusu, 28 adet engelli grubu başvurusu, 56 adet emekli grubu başvurusu ve 488 adet normal başvuru bulunmakta. Çekilişlerimiz Milas 3 noter huzurunda gerçekleştirilecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
İSMİ OKUNANLAR ALKIŞLANDI
Demir’in yaptığı konuşmanın ardından noter tarafından ilk olarak 2+1 konutların daha sonra ise 3+1 konutların kurası çekildi. Kura çekimi sırasında isimleri okunanlar salonda bulunanlarca alkışlanırken, yanlarında oturanlar tarafından ise tebrik edildi. İsimleri okunmayanlar ise salonu terk etti.
YENİ EVLİ ÇİFT VE GAZİNİN MUTLULUĞU
Eşi Raziye Boz ile kura çekimine katılan Sercan Boz, yeni evlendiklerini ve evlerinin kira olduğunu belirterek, “3 +1 konutlar için başvuru yaptık. Kurada adımız çıktı. Çok güzel bir duygu. Keşke katılan herkese konut verilme imkanı olsaydı. Biz çok mutluyuz” derken, güneydoğu gazisi İsmet Kaya ise “Mutluyum. Gazi olduğum için de gurur duyuyorum. Devletimizin vermiş olduğu kontenjandan faydalanarak başvuruda bulunduk. İnşallah nasip olur yeni evimizde otururuz. Çok fazla kişi başvuruda bulundu. Çıkmadığı için üzülenler oldu. Keşke imkan olsa da herkes ev sahibi olsa” dedi.
İSMİ OKUNMAYANLAR PARASINI GERİ ALACAK
Kura çekiminin ardından TOKİ yetkilileri isimleri okunmayanların yatırmış oldukları 1000 TL’lik başvuru ücretini geri alabileceklerini belirtirken, kurada adı okunanların listesinin ise gün içerisinde TOKİ’nin internet sitesinde yayınlanacağını ifade ettiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin