A+ A A-

 

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliklerin son gününde düzenlenen Dragon Festivali ise, çekişmeli yarışmalara sahne oldu.

08072019kabotaj_8025b.jpg

Haber: Oktay Çayırlı

Milas’ın Güllük Mahallesi’nde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında bir takım etkinlikler düzenlendi. 1 Temmuz’da açılış töreni ile başlayan etkinlikler; Cuma günü deniz dibi temizliği ile devam ederken, geçtiğimiz cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen yarışlar nefes kesti.
Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan etkinlikler kapsamında yüzme yarışı, denizden tabak çıkarma ve balıkçı teknelerinin yarışması düzenlendi. En çok ilgi gören ve heyecan yaşanan yarışma ise her sene olduğu gibi yağlı direkten bayrak alma yarışması oldu. Yağlı direkten bayrağı İbrahim Erbey kaptı.
Pazar günü düzenlenen Dragon Festivali ise oldukça renkli görüntülere sahne oldu.
Milas’ın Güllük mahallesinde ilk kez düzenlenen Dragon Festivali’nde çekişmeli yarışlar ilgiyle izlendi. Bu yıl 93.’sü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında Güllük Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen Dragon Festivalinde şampiyonluğu Harbour Master takımı elde etti.
Sabah saat 10’da başlayan ve 8 takımın katılımıyla gerçekleşen yarışlar nefes kesti. Titanic Otel , Lujo Otel, Gençlik Spor, MİLOBDER, Güvercinlik, Nevzatın Ejderhası, Şehit Murat İnci Okulu ve Harbour Master takımlarının kıyasıya mücadelesinde şampiyonluğu Harbour Master takımı kazandı.
İki ayrı etapta dörder grup olarak yarışan takımlardan finale kalan Harbour Master, Titanic Otel, Gençlik Spor ve Lujo Otelin şampiyonluk yarışı izleyenlerin nefesini kesti. Çekişmeli geçen mücadelenin ardından Titanic Otel dördüncü, Gençlik Spor üçüncü, Lujo Otel ikinci olurken, şampiyonluğu Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve Güllük Liman Başkanı Can Sayın’ın da üyesi olduğu Harbour Master takımı elde etti.
Yarışlar sonrası dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ve Milas Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Erbey tarafından takdim edildi. Yarışlar ödül töreninden sonra sona erdi.
Günü sonunda düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin