A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Gazetesi’nin ‘Başkanlar yazıyor’ adlı köşesine ‘Uygarlıkların başkenti: Milas’ adlı tanıtım yazısı yazdı.

08072019cumhuriyet.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Gazetesi Ege Baskısı’na tanıtım yazısı yazdı. ‘Başkanlar yazıyor’ adlı köşede yazılan yazıda Milas tanıtıldı.
Yazısına, “Tarihinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Milas,bugünkü çok renkli özelliğini bu kültür birikiminin sonucunda kazanmıştır. Tarih ve doğanın birleştiği Milas insanıyla, kültürüyle, çevresiyle adeta bir bütünlük oluşturmaktadır.” diyerek başlayan Tokat, Milas’ın tarihini ve turizm bölgelerini tanıttı.
Başkan Tokat yazısının sonunda, “3 dönemdir, bu denli özelliği barındıran bu kenti yönetmenin gururu ve mutluluğu içerisindeyim. Milas Belediyesi olarak yaptığımız hizmetler ve yatırımlarla Milas’ı içinde yaşayanların mutlu olduğu, dışarıdan bakanların ise gıpta ettiği bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Milas Türkiye’de mahalle sayısı en fazla olan ilçelerden biri. 132 mahalleye sahip bu kentte eşit hizmet anlayışı ile, yeşil alanları, parkları, caddeleri, kaldırımları, sosyal yaşam alanları ve kültürel etkinlikleri ile her anlamda fark yaratmaktayız. Düzenlenen Zeytin Hasat Şenliği, Tarım, Yapı ve Evlilik Fuarları ile de Milas’ı fuarlar kenti yapma çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız hizmet ve yeni yatırımlarla Milas’ı bir cazibe merkezi haline getirme ve turizmden hak ettiği payı almasına yönelik gayretlerimiz devam edecek. Bu anlamda, turizmin deniz, güneş, kumdan ibaret olmadığının bilincindeyiz. Bunlar bizde fazlasıyla var. Ama, doğa ve kültür turizminin başkenti olmak, bizim hedefimizdir. 5 bin yıllık Mylasa kentinin 27 antik kentteki tarihi kalıntıları yanında, Milas’ın Osmanlı döneminden kalma kültürel mirasımız olan, bacaları, kapı ve pencereleriyle ünlü konakları, eski sokakları, meydanları ile, kültür turizminin odağı bir kent yaratmak istiyoruz. Milas, sahilleri, koyları yanında, muhteşem dağları, ormanları ile de, doğa turizminin, bölgemizdeki en önemli duraklarından biridir. Tatil yapmanın amacı, dinlenmek ve insanın ruhuna dinginlik sağlamaksa, yeni yerler görmek ve tarihi derinlikleri duyumsamaksa, Milas şurada, Bodrum’a geçerken yolunuzun üzerinde…Bekleriz.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin