A+ A A-

 

Çomakdağ- Kızılağaç Mahallesi’nde 500 yılı aşkın süredir devam eden düğün güreşi geleneği, 10 Temmuz’da Tanfer-Güzide Keskinateş’in düğününde icra edilecek.

08072019gures.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Milas’a bağlı Çomakdağ Kızılağaç Mahallesi’nde 500 yıldan bu yana sürdürülen düğün güreşi geleneği, 10 Temmuz’da Tanfer-Güzide Keskinateş’in düğününde bir kez daha gerçekleştirilecek. Geleneksel düğün törenleri ve düğün güreşleriyle kültürel bir hazineye sahip olan Çomakdağ-Kızılağaç, bir kez daha güreşseverlerin akınına uğrayacak.
Geleneksel düğün güreşi; 10 Temmuz akşamı saat 22.00 itibariyle başlayacak, sabahın ilk ışıklarına dek sürecek.
Güreşe, Ege ve Akdeniz’in ünlü yağlı pehlivanları da katılacak. Düzenlenecek düğün merasimi ile dünya evine girecek olan Tanfer Keskinateş, tüm güreşseverleri düğün güreşine davet ederek, “Çiçek başlı kadınlarımızla, Kırkpınar usulü güreşlerimizle 500 yıllık geleneğimizi icra ediyoruz. Bu kültümüzü izlemek isteyen herkesi düğünümüze ve düğün güreşimize bekliyoruz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin