A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, deprem yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılan Milas Kapalı Spor Salonu için Gençlik ve Spor Bakanı Muhammet Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

06072019vekilozcan.jpg


Haber: Emre Baştaşkın

CHP Muğla Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Suat Özcan, deprem yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle faaliyeti durdurulan Milas Kapalı Spor Salonu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Muhammet Kasapoğlu ile görüştü.
Milas'ta deprem yönetmeliğine aykırılığı ve yetersizliği sebebiyle kapalı durumda bulunan Milas Kapalı Spor Salonu hakkında görüşmeler gerçekleştirilen Özcan, çözümü konusunda Bakan Kasapoğlu ile görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretin ardından sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Vekil Özcan, “Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muhammet Kasapoğlu'nu TBMM'de ziyaret ettim. Yeni salon yapılıncaya kadar salon ihtiyacı konusunda olumlu görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.
Uzun süredir Milas’ta hizmet veren Milas Kapalı Spor Salonu, 250 seyirci kapasitesiyle hizmet veriyordu. Kapalı Spor Salonu için düzenlenen Deprem Risk Analizi raporu sonucu, Genel Müdürlüğe gönderildi ve salonun günümüzün deprem yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımadığı, mevcut haliyle kullanımı tehlike arz etmesi nedeniyle çıkarılan yıkım kararı Aralık 2018’de onaylanmıştı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin