A+ A A-

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda mezun olmaya hak kazanan yüzlerce öğrenci kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

150619yuksekokulogrenci_6dbb1.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Düzenlenen törende, kep atan öğrenciler mezun olmanın sevincini yaşadılar.
MSKÜ Milas Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı, MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır, Garnizon Komutan V. Hv. Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, MSKÜ Milas Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, gaziler, öğrenci velileri ve fakülte ile yüksekokul öğrencileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törene geçildi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Milas Kaymakamı Eren Arslan şunları kaydetti: “Bugün hem öğrencilerimizin, hem ailelerinin ve hem de öğretim üyelerimizin büyük emek verdikleri uzun bir sürecin son günü. Sevgili gençler; bugün burada gözlerinizdeki pırıltıdan ve taşıdığınız heyecandan anlıyorum ki hayatınıza yeni bir sayfa açmanın, kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya, hayalinizde kurduğunuz yarınlara adım atmaya hazırsınız. Üniversite hayatının sadece kazandığınız akademik bilgilerle sınırlı olmadığını, burada kazandığınız vizyon ve değerlerin de bu eğitimin ayrı bir parçası olduğunu unutmamanız gerekir. İşte bu yüzden bir üniversite mezunu olmak sizi ayrıcalıklı kılar. Ancak unutmayınız ki mezun olurken size bir anahtar olarak diplomanız veriliyor. Bu anahtarı kullanarak içeri girip, deryalara dalmak ya da kullanmayıp bir kenara koymak sizin elinizdedir.
Bir üniversite mezunu olarak; sorgulama, araştırma, keşfetme, yaratıcı olma yetilerine sahipsiniz. Hayatta karşınıza çıkacak bütün zorlukları da almış olduğunuz bu eğitimin verdiği perspektifle analiz ederek, akılcı düşünerek ve bütün önyargılardan arınarak değerlendirmeniz son derece önemlidir.
Tüm bunların yanında hayatın sevgi üzerine kurulu olduğunu unutmayın ve sevgi ilkesini hayatınıza düstur edinin. Bu durum, mesleğiniz için de geçerli. Konfüçyüs’un dediği gibi, ‘Eğer hayatta bir işi severek yapıyorsanız, bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız. Başarının ve mutlu bir hayatın yolu da bundan geçmektedir.’ Sadece başarı ve sonuç odaklı değil, aynı zamanda insan odaklı olun. Daima pozitif, yapıcı ve mütevazi olun. Hayatta ne ile karşılaşırsanız karşılaşın heves ve heyecanınızı kaybetmeyin. Ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözünde de vurguladığı gibi milletimizin şanlı bir topluluk halinde yaşaması için siz gençlere büyük görevler düştüğünün bilincinde olmalısınız. Değerli veliler; dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, büyük emeklerle, özenle yetiştirdiğiniz göz bebekleriniz evlatlarınızı vatanımıza hizmet etme mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Biliyorum ki bundan sonra onların yaptıklarını gururla izleyeceksiniz. Bu gün aslında sizin gününüz! Haklı gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşıyor, hepinizi tebrik ediyorum. Öğrencilerinizin yaptıkları, ürettikleri sizden bir parça olarak yansıyacaktır. Şekillendirdiğiniz bu gençlere katkılarınız dolayısıyla sizlere de teşekkür ediyorum. Sevgili gençler; tüm yaşamınızın sağlık, mutluluk, heyecan ve başarı ile dolu olmasını ve bu özel anın bütün pozitif enerjisini hayat boyunca üzerinizde olmasını diliyorum. Yolunuz açık olsun .”
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından, yüksekokulda dereceye giren öğrencilere belgeleri takdim edildi.
Mezuniyet töreninde; MİFAD Halk Oyunları Ekibi gösterisi sonrasında, Grup Pusula konser verdi.
Öğrenciler, keplerini atarak mezuniyetlerini kutladılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin