A+ A A-

 

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, 18 Haziran Salı günü Yörük Göçü ve Toy Gecesi düzenleyecek. Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, Yörük kültürünü yakından tanımak isteyen tüm Milas halkını etkinliğe davet etti.

140619yorukgocu_bd708.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, 18 Haziran Salı günü düzenleyecekleri Yörük Göçü ve Toy Gecesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak tüm Milas halkını etkinliklere davet etti.
Yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması amacıyla düzenleyecekleri Yörük Göçü ve Toy Gecesi’nin Yörükler için büyük önem taşıdığını belirten Başkan Kiriş, “Doğal yaşa sıkı sıkıya bağlı olan doğaya ve çevreye saygılı olan biz Yörükler, her yılın bu aylarında sürülerimizi otlatmak için göçeriz. Şu günlerde bu göç az da olsa devam ettiriliyor. Ama bu göçü bilmeyen ve görmeyen birçok vatandaşımız var. Bu nedenle 18 Haziran Salı günü saat 14.00’te dernek binamızın önünde toplanarak temsili Yörük göçümüzü yapacağız. Bu göçte aslında olduğu gibi atlar ve develer de olacak. Etkinliğimiz daha sonra aynı günün akşamında saat 21.00’de Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (Amfi Tiyatro) toy gecemizle tamamlanacak. Tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyorum.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin