A+ A A-

 

Ekranların fenomen programı Müge Anlı İle Tatlı Sert, evladını arayan Milaslı Mehmet Çarkyolu ile kızını 41 yıl sonra bir araya getirdi.

120619hasret_750c8.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

ATV’nin sevilen ve fenomen programı Müge Anlı İle Tatlı Sert, 41 yıllık özlemi sona erdirdi.
Milas’ın Çomakdağ Mahallesi’nde yaşayan 73 yaşındaki Mehmet Çarkyolu, 41 yıl önce hastaneye tedavi amaçlı bıraktığı kızı Dilberay’ı bulmak için Müge Anlı’ya başvurdu.
Müge Anlı, Çarkyolu’nun kızını 41 yıl sonra buldu.
73 yaşındaki Mehmet Çarkyolu’nun tek dileği, 41 yıl önce Milas Devlet Hastanesi’nde doğan ve ardından 2 aylıkken İzmir’e tedavi için götürdüğü hastanede bıraktığı kızı Dilberay’ı (Sibel) bulmaktı.
Yıllardır her yerde arayan ama kızını bulamayan Çarkyolu, Müge Anlı’nın programında bir kez daha şansını denemek istedi.
Müge Anlı, Çarkyolu’nun kızı Dilberay’ı 41 yıl sonra Manisa’da bulundu.
ÇARKYOLU: “TEDAVİ İÇİN HASTANEYE BIRAKTIM”
Müge Anlı, Dilberay’ın hikayesiyle ilgili şunları paylaştı: “15 Aralık 1978 yılında, çok hasta olduğu söylenerek Behçet Uz Hastanesi’ne getirildi. 15 gün hastanede tedavi olduktan sonra kimsenin gelmemesi üzerine, 15 gün sonra da Karşıyaka Çocuk Yuvası’na gönderildi. 2 yaşına kadar, Karşıyaka Çocuk Yuvası’nda kalan Dilberay ardından onu büyüten ailesi tarafından evlat edinilmiş.
Evlat edinen aile, Dilberay’ın ismini Sibel olarak değiştirmiş.”
Anlı, Dilberay’ın bulunuş hikayesini paylaştıktan sonra 41 yıldır görüşmeyen baba ve kızı canlı yayında bir araya getirdi. Stüdyoda; duygusal anlar yaşanırken, 41 yıllık hasret de sona erdi.
Programa eşi ile beraber katılan Sibel (Dilberay) Yalçın, babası Mehmet Çarkyolu’na sitem etti.
Sibel Yalçın; 20 yaşındayken evlatlık edinildiğini öğrendiğini ve rvlatlık edindiğini öğrendikten sonra ailesine ulaşmak istediğini ve bir iz bulamadığını kaydetti.
Mehmet Çarkyolu, maddi imkansızlıklardan dolayı kızını bırakmak zorunda olduğunu ileri sürdü.
Müge Anlı, Dilberay’ı Milas’tan gelen kardeşleriyle buluşturdu. Yıllar sonra kardeşleriyle bir araya gelen Dilberay (Sibel), hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadı.
5 yıl önce annesinin vefat ettiğini öğrenen Sibel, fotoğrafını canlı yayında ilk kez gördü.
Kardeşleri, annelerinin Dilberay’ı hep aradığını ve bu duruma çok üzüldüğünü söyledi. Yöresel Çomakdağ kadınlarına hayran kalan Anlı, bu güzel kültürü yakından tanımak için Milas’ı ziyaret etmek istediğini ifade etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin