A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda, Milas’ın gözde turizm yerlerinden olan Ören Mahallesi’nde önceden 6 TL olan plaj, şezlong ve şemsiye ücretini 10 TL olarak belirledi.

100619orensahil_84d88.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nın ilk oturumu, dün saat 14.00’te Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda 14 ana ve 6 ek gündem maddesi, görüşülerek karara bağlandı.
Gündemin 2’nci maddesinde yer alan; İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün Ören sahili plaj şezlong- şemsiye ücretlerinin tekrar görüşülmesi talebinde bulunuldu. Sahil ücretinin görüşülmesi için 7 kişilik komisyon kuruldu.
Meclisin 3’üncü gündem maddesinde; Milas’ın Kırcağız, Menteş, Kızılcayıkık, Bahçeburun, Epçe, Çınarlı, Kafaca, Mutluca, Savran, Söğütçük, Alaçam ve Yoğunoluk Mahallelerinde 3402 sayılı Yasanın 22-a maddesi kapsamında yapılacak olan kadastro çalışmalarında kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere her bir mahalle için ayrı ayrı 6 (altı) adet bilirkişi seçilmesine oy birliğiyle karar verildi.
Gündemin 4, 5, 6,7, 8, 9, 10, 11’inci maddeleri, İmar Komisyonu’na havale edildi. Meclis gündeminde yer alan 12’nci madde ise İçkili Yerler Belirleme Komisyonu’na gönderildi.
Gündemin 13’üncü maddesinde yer alan; Milas’ın Emek Mahallesi Karadağ Caddesi’nde yapımı tamamlanan park alanına, ‘Neşet Ertaş’ isminin verilmesi kabul edildi.
Meclisin son ana gündem maddesinde yer alan İmar Komisyonu raporları görüşüldü.
İmar Komisyon raporlarının sonrasında ek gündem maddelerine geçildi. Ek gündemin 1’inci maddesinde yer alan, Hayıtlı Mahallesi Karadeniz Caddesi şehir stadyumunun arka tarafında bulunan alana, oda temsilcilerinin katılımıyla Cumhuriyet Mahallesi’ne haftanın ‘Çarşamba’ günleri semt pazarı kurulmasına oy birliğiyle karar verildi.
Ek gündemin 2’nci maddesinde yer alan, Milas’ın Boğaziçi Mahallesi’ne her hafta ‘Perşembe’ günleri Pazar alanı kurulması kararına, söz konusu yerin yeşil alan vasıflı geçmesi sebebiyle AK Parti ve MHP grubunun ret kararıyla oy çokluğuyla kabul edildi.
Meclisin 4’üncü gündem maddesi İmar Komisyonu’na havale edildi.
PLAJ FİYATINA YÜZDE 40 ZAM
Gündemin 5’inci maddesinde yer alan, Ören Mahallesi’nde plaj, şezlong ve şemsiye ücretlerinin belirlenmesi için kurulan komisyon tarafından görüşülmek üzere, toplantıya 10 dakika ara verildi.
Verilen aranın ardından Ören Mahallesi’nde plaj, şezlong ve şemsiye ücretleri; komisyon üyesi AK Parti Grubu’ndan Hasan Çemrek’in ret kararıyla 10 TL olarak oy çokluğuyla belirlendi.
AK Parti ve MHP Grubu’nun ret kararıyla, Ören’de plaj ücretinin 10 TL olması mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.
Cumhur İttifakı Grubu; ret gerekçelerinde diğer ilçelerde plaj ücretlerinin uygun fiyatta olduğunu, plaj ücretini yüzde 25 oranında bir artışla 7,5 lira olarak önerdiklerini ve 10 TL olmasını yüksek bulduklarını ifade ettiler.
Milas Belediyesi; Ören Mahallesi’nde önceden 6 TL olan plaj ücretini, artan şezlong ve personel fiyatları gerekçesiyle nerdeyse yüzde 40 oranında zam yaptı.
Meclisin 6’ncı maddesinde yer alan; Güllük Liman Başkanlığı ve Milas Belediyesi tarafından ortaklaşa her yıl düzenlenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerinin, ortaya çıkacak olan tüm giderlerinin Milas Belediyesi tarafından karşılanması talebi AK Parti ve MHP Grubu’nun reddiyle, oy çokluğuyla kabul edildi.
Milas Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, ek gündemin 3’üncü maddesinde yer alan Milas Belediye Zabıta Tenbihnamesinin görüşülmesi için oturum açık bırakıldı.
Milas Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, ek gündemin 3’üncü maddesini görüşmek üzere 14 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda toplanacak.
MHP’li Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, dilek ve temenniler kısmında Milas’ın sorunlarına dikkat çekti.
Kiriş, gündem dışı maddelerini şöyle sıraladı: “ 1- Genel olarak her mahallede çöplerin seçimden bu yana toplanmadığı ve şikayetlerin olduğu bilgisi geldi. 2- İsmetpaşa Mahallesi Dayı’nın Yeri Parkı ışıklandırma ve park-bahçe tadilatının bakımı yapılmadığı. 3-Ekmek denetimi ve fırınların denetimi için teşekkür ediyoruz. 4- Gümüşlük Mahallesi’nde anıttan çöp yolu üzeri hattın yolu bozması ve yolun yapılması. 5- Menteş Köyiçi yolunun genişletilmesi, düğün salonlarının olması ve yolun düğün zamanlarında tıkanması. 6- Karanfil Sokak için aynaya ihtiyaç duyulmaktadır. 7- Gümüşlük Mahallesi Gümüş Sokak yolun yenilenmesi. 8- Güllük Sahil yolunun kapatılması. 9- Güllük Halk Plajı’ndaki 3 adet Karabiber Ağacı söküldü. Bunlar halkın yararına, güneşten korunmaya yarıyordu. Neden söküldü? Buna kim izin verdi? 10- Güllük Halk Plajı’nın halka açık olması için gerekli tedbirlerin alınması. 11- Güllük’teki merkezdeki çocuk parkının etrafının hala daha çevrilmediği. 12- Güllük Sahili’nin yürüyüş yolunun bakımı ve denize olan kısma korkuluk takılması. 13- Damlıboğaz-Sarıçay Yolu’nun kamyonların tonajlı olması nedeniyle yolun bozulduğu, bakımının yapılması.”
AK Parti’li Meclis Üyesi Nevzat Solmaz ise moloz yığınlarına dikkat çekti.
Meclis, dilek ve temennilerin ardından tekrar toplanmak üzere oturumu açık bırakıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin