A+ A A-

 

Milas İMİ Koleji’nde eğitim gören İbrahim Mert Çelikvar, dünyanın en büyük e-ticaret teknoloji ve bilişim şirketlerinden biri olan amazon.com'un etkinliğine katıldı.

08062019ogrenci.jpg

Haber: Emre Baştaşkın

Milas İMİ Koleji öğrencisi İbrahim Mert Çelikvar, dünyanın en büyük e-ticaret teknoloji ve bilişim şirketlerinden biri olan amazon.com'un İstanbul’da düzenlediği etkinliğe katıldı. amazon.com tarafından geliştiriciler, IT müdürleri ve teknoloji liderleri için düzenlemiş olduğu AWS etkinliğine katılan Çelikvar, 18 yaşının altındaki geliştiricilerin davet edilmemesi koşulu olduğu halde, daha önce gerçekleştirdiği çalışmaların referansıyla davet edildi.

Amazon Web Services Cloud sistemleri üzerinde yapmış olduğu çalışmalar ve sertifikasyonlar dolayısıyla özel bir davet alarak bu etkinliğe katılımı istenen Çelikvar, İstanbul’da amazon.com'un en küçük katılımcısı olarak yer aldı.

Çelikvar, konuşmacılar arasında yer alan amazon.com'un yöneticilerinden Doç. Dr. Cem Başar Kızılkaya ve Prof. Dr. Barış Vural ile özel görüşmeler yaptı. Çelikvar’a bundan sonraki toplantılara da istisnai olarak yaşının engel olmayacağı ve katılımının sağlanacağı bildirildi.

İbrahim Mert Çelikvar ayrıca Amazon’un yapacağı Türkiye toplantılarına süresiz katılım daveti aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin