A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle ve Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla, Milas’a BİLSEM kazandırıldı.

220519bilsem_cd929.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle ve Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla, Milas’a BİLSEM kazandırıldı.
Öğrenim gören üstün yetenekli öğrencilerin; Bodrum ve Muğla gibi çevre BİLSEM’lere gitmek yerine artık Milas’ta bu eğitimleri alabilecekler.
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle ve Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla; 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Milas Bilim ve Sanat Merkezi’nin Milas’a kazandırılma müjdesi geldi.
Her insan hayata birçok yetenekle donatılarak başlar. BİLSEM’ler üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini hızla keşfetmek, geliştirmek ve topluma katkıda bulunmalarını sağlamak için kurulmuştur.
İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin; örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas’a kazandırılan BİLSEM’le ilgili şunları kaydetti: “Eğitim için bir tuğla koyan, ilçemize böylesi bir eğitim hizmetinin kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin