A+ A A-

 

Milas Sosyal Hizmet Müdürlüğü ve Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanlığı organizasyonu ve diğer kurumların katkılarıyla düzenlenen tandem bisiklet etkinliğinde konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, herkesi engelli vatandaşlara destek olmaya davet etti.

220519engellivatandas_cdcac.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanlığının talebi üzerine ve şubeyle işbirliği içerisinde Milas Atapark’ta tandem bisiklet kullanma etkinliği düzenledi. Görme engelli vatandaşların sosyal hayata uyumları ve spor yapma alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Kızılca, Milas Sağlık Müdürü Dr. M. Ergun Kırova, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, M. Önol Karadeveci Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Müdürü Sevim Seringer, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, okul müdürleri, görme engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Hür Pedal Bisiklet Derneği ve Eş Pedal Bisiklet Derneği üyelerinin de destek verdiği etkinlikte konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, böyle anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ederek, “Biz toplumda insanlarımızı hiçbir şekilde bir ayrıma tabi tutmadan eşit, aynı şartları sunmayı hedef alıyoruz. Bu aynı zamanda yasalarımızda da yeri var ve bunu hayata geçiren bir devletiz. Milletimiz de bu konulara oldukça duyarlı. Bugün bu duruma güzel bir örnek olarak etkinlik düzenledik. Gönüllü olarak bu etkinliğe destek veren Hür Pedal ve Eş Pedal isimli bisiklet derneklerine engelli kardeşlerimize farklı bir duygu yaşattıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.
Kaymakam Arslan, her insanın engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak bu sebeple engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntılara kayıtsız kalınmamasını ve engelli vatandaşlara destek olunması çağrısında bulundu.
Arslan, devletin maddi ve manevi olarak çok önemli hizmet sunduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Bu gerçek bir hakikat olarak karşımızda duruyor. O yüzden kardeşlerimizin taleplerini, çektikleri sıkıntıları ya da onlara sunulması gereken ayrıcalıkları hepimiz bilmek ve desteklemek durumundayız. Çok şükür devletimiz bu manada hem maddi hem de manevi olarak çok önemli hizmetler sunmakta, bunlar artarak devam edecektir buna inancım tamdır. Katkı sunan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”
Etkinlikte konuşan Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Kızılca, Milas Sosyal Hizmet Merkezi olarak engelli vatandaşların sosyal hayatına destek olmak, onların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hayatlarına devam etmeleri için her türlü desteği vermekte olduklarını söyledi.
Tüm engellilere yönelik etkinlikler planladıklarını aktaran Müdür Kızılca, Görme engelli vatandaşlarımızda bizim hizmet alanımızda olan ve desteklerimizden yararlanan kesim içinde bulunmaktadır. Milas ilçemizde evde bakım hizmetinden yararlanmakta olan 96 kişi bulunmakta olup bunlara 2019 yılının ilk 5 ayında 501 bin lira evde bakım ücreti destek sağlanmıştır. Etkinlikte görme engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata uyumlarını kolaylaştırmak ve spor yapma alışkanlıklarını geliştirmek amaçlanmıştır. Bundan sonra da tüm engelli vatandaşlarımızın daha rahat sosyal hayata uyum sağlamaları için etkinlikler planlamaya çalışacağız. Etkinliklerimize destek veren başta sayın Kaymakamımız Eren ARSLAN ve tüm protokol üyelerine teşekkür ederiz.” dedi.
Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir ise katılımcılara teşekkür ederek, “Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederim bizleri yalnız bırakmadıkları için. Böyle bir etkinlik yapmaya karar verdiğimizde başta Milas Kaymakamımız Sayın Eren Arslan olmak üzere; Milas Sosyal Hizmet Müdürümüz Sayın Mehmet Kızılca ve diğer kurumlarımız bizleri kırmadılar. Talebimizi hemen kabul ettiler ve böylesi güzel bir etkinliği gerçekleştirmiş olduk. Görme engellilere destek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin