A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, oynanan tiyatro oyunlarıyla başladı.

210519nebiuslutiyatro_fa979.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ilk gününde sahnelenen “Düğün yada Davul” adlı oyun beğeni topladı.
Bu yıl 4 tiyatro topluluğunun katıldığı şenlik, Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Düğün yada Davul” adlı oyunla start aldı.
Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde yaşayan kadınların gönüllü olarak katıldıkları köy tiyatrosunda sergiledikleri performanslarıyla dikkatleri üzerlerine topladı. Gündüzleri bağ, bahçe ve tarlada çalışırken birden kendilerini provalarda bulan kadınlar, kısa sürede hazırlanmalarına rağmen ortaya koydukları oyunla tiyatro severlerden tam not aldı.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelenen oyuna tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Sahnelenen oyunu ayrıca; Milas Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, Milas Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık halk topluluğu tarafından da izledi.
Oyun sonunda sahneye gelen Ulamış Köy Tiyatrosu Yönetmeni Vedat Murat Güzel; “Geçtiğimiz yılda Milas’ta sizlerle buluşmuştuk. Milas bize uğurlu geldi. Burada sergilediğimiz oyun sonrası birçok tiyatro festivalinden teklif aldık, oyunumuzu sergiledik. Bu yıl yine sizlerle olmaktan mutluyuz. Bizi sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.
Vedat Murat Güzel’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu; “Geçen yılda oyununuzu izleme fırsatı bulmuştum. Bu yılda yine müthiş bir performans ortaya koydunuz. Ülkemize kazandırdığınız bu güzel topluluk için yönetmenimize ve tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum. Umarım gelecek yıl tekrar sizlerle tekrar buluşuruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin