A+ A A-

 

Milas’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı törenle kutlandı. Törende, sportif gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

200519coskuyangin_602fc.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Milas’ta da törenle kutlandı.
Tören geçtiğimiz pazar günü sabah saat 09.00’da Atapark'ta Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Vekili Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, belediye meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, STK’lar, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere, program sunucusu Türkçe Öğretmeni Ayşegül Turhan Gezgin kürsüye Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir’i çağırdı.
Müdür Binbir, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi.
Binbir’in konuşmasının ardından Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi. Beğeniyle izlenilen halk oyunları gösterisinin ardından sportif faaliyetlerin sunumu yapıldı.
Sportif faaliyetlerin ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında ilçe genelinde okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül takdimi yapıldı.
Ödüllerin takdiminin ardından coşkulu kalabalıkla, Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı da Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk koydu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle dün akşam, Milas Belediye Meydanı önünden saat 20.30’da kortej hareketi gerçekleştirildi.
Geniş katılımla Milas Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Fener alayı yürüyüşü sonrasında saat 21.30’da Atapark’ta Şef Ali Çakır eşliğinde Gençlik Konseri gerçekleştirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin