A+ A A-

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, yarın Milas Atapark’ta düzenlenecek olan törenle kutlanacak. 19 Mayıs’ın 100’üncü yıl dönümü, yarın akşam gerçekleştirilecek oaln fener alayı ve konserle taçlanacak.

180519etkinlik.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenecek olan etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.
Milli mücadelenin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’un bu yıl 100’üncü yıl dönümü, etkinliklerle kutlanacak.
19 Mayıs 1919'da ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilmektedir. Atatürk bu bayramı, Türk gençliğine armağan etmiştir.
Milas’ta yarın; Atapark meydanında saat 09.00’da çelenk sunma, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunacak. Yarın saat 09.15’te halk oyunları ve sportif faaliyetler ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında ilçe genelinde okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül takdimi yapılacak.
Ödül töreni sonrasında saat 10.00’da Atapark’ta gençlik yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 21.00’de ise Milas Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü ve ardından konser etkinliği sonrasında kutlamalar sona erecek.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Muğla ve Milas protokolü kutlama mesajı yayımladı.
MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK
“Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş meşalesinin Samsun’dan ateşlenerek, Anadolu’nun her köşesine yayıldığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan sürecin de başladığı tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlattığı günü Gençlik ve Spor Bayramı olarak Türk Gençlerine armağan etmesi son derece anlamlı ve gençlere duyulan güvenin de simgesidir.
Sevgili gençler; cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin uygarlık yolunda durmadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi ve teminatı sizlersiniz. Bu aziz vatanın atalarımızdan bizlere emanet olduğunun bilinciyle milletimize, devletimize, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu, daha müreffeh yarınlara taşımanın gayreti ve çabası içerisinde olacağınıza inanıyor, sizlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT
“19 Mayıs 1919, Türk ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesi ancak Türk geçliğinin çalışmalarıyla başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetin ve inkılâpların muhafaza ve savunulması görevini, inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir.
100 yıl önce 19 Mayıs’ta başlayan mücadelenin ışığında çağdaş, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Türk gençliğinin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Bu inançla gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi ve saygıyla anarım.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin