A+ A A-

 

Milas Belediyesi, mülkiyetindeki taşınmazları satışa çıkardı. Zor durumdaki belediye bütçesi, Ören Mahallesi’ndeki 9 adet taşınmazın, 5 milyon lirayı aşması beklenen satışıyla desteklenecek.

020518oren_d7faa.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Ekonomik kriz içerisindeki Milas Belediyesi, Ören Mahallesi’nde bulunan toplam 9 bin 116 metrekarelik 9 arsasını satılığa çıkardı.
Milas Belediye bütçesinin zor duruma düşmesiyle birlikte, 2015 yılından bu yana Büyükşehir Kanunu’yla mülkiyetleri kendisine geçen kırsal mahallelerdeki zeytinlik ve arsa vasıflı yerleri satma kararı almıştı.
Mali yönden çıkmaza giren ve işçilerin maaşlarını ödemekte zorlanan Milas Belediyesi, yeni bir satış ihalesi ilanı yayınladı.
Milas Belediyesi yayımladığı ihale ilanına göre; mülkiyeti kendisine ait Ören Mahallesi’nde bulunan toplam 9 bin 116 metrekarelik 9 arsa, 30 Mayıs’ta satışa sunulacak.
Arsaların en küçüğü 989 metrekare ve en büyüğü ise Bin 394 metrekare alana sahip. Belediye tarafından belirlenen kıymet takdir bedeli ise 460 bin ile 719 bin lira arasında değişiyor.
İhale, 30 Mayıs günü saat 13.30’da belediye encümeni tarafından gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen isteklilerin 29 Mayıs günü saat 17.00’ye kadar belgelerini teslim etmesi isteniyor.
Şartname, mesai saatleri içinde Milas Belediyesi Emlak-İstimlak Müdürlüğünden temin edilebilecek, ilan panolarında görülebilecektir. Her bir taşınmazın satım işinin şartnamesinin ayrı olduğu kaydedildi.
İstenilen ihale şartları…
a) Geçici Teminat Mektubu veya Makbuzu,
b) Nüfus Cüzdanı Sureti, (Nüfus Müdürlüğünden)
c) İkametgâh Belgesi, (Nüfus Müdürlüğünden)
d) Tüzel kişilik adına ihaleye katılacak olanlar; İmza Sirküleri ve noter taktikli yetki belgesi,
e) Tüzel kişilik adına ihaleye katılacak olanlar; ihalenin yapılacağı yıl içerisinde alınmış Ticaret ve Sanayi Odası veya Meslek Odasına kaydı olduğuna dair belge,
f) Ortak Girişimciler (Gerçek veya Tüzel); yukarıda belirtilen belgelerin yanında Noter onaylı Ortaklık girişim beyannamesi ve Ortaklık Yetki Belgesi,
g) Vekâleten iştirak edenlerden noter tasdikli vekaletnameyi; sunmaları zorunludur,
h) İstekliler İhaleye katılmak için gerekli olan belgeleri 29.05.2019 günü saat 17.00’ye kadar belediyemiz Emlak İstimlâk Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin