A+ A A-

 

Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayı kapsamında fırınları yakın markaja aldı.

160519milasfirin_7d3c3.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede faaliyet gösteren fırınlarda denetim gerçekleştirdi.
Ekipler, iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pideyi sağlıksız koşullarda üreten işletme sahiplerine göz açtırmıyor.
Yapılan denetimlerde ekmek ve pidelerin sağlığa uygun bir ortamda üretilip üretilmediğinin ve genel temizlik koşullarının yanı sıra gramajların standartlara uygun olup olmadığı ve fiyat tarifeleri kontrol edildi.
Zabıta ekipleri, bu tür denetimleri ilçede periyodik olarak gerçekleştirdiklerini, Ramazan ayı nedeniyle denetimleri sıklaştırdıklarını belirterek vatandaşların sağlıksız gıda ürünlerinden uzak tutulması için gerekli tüm önlemlerin alınacağını vurguladılar.
Yapılan denetimler sonucunda Milas’ta kurallara tam anlamıyla uyan, temiz ve sağlıklı ekmek üreten fırın sahiplerine de teşekkür edilirken, uymayanlarda sözlü ve yazılı olarak uyarıldı.
Zabıta ekipleri, tüketicilere Milas’ta bulunan fırınlardan gönül rahatlığıyla ekmeklerini alabilecekleri mesajını verirken denetimlerin devam edeceğinin de altını çizdiler.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin