A+ A A-

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında, Milas Atapark’ta tören gerçekleştirildi.

150519genlikhaftakutlama_cfdd6.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas’ta, Gençlik Haftası kutlamaları dün düzenlenen törenle başladı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları; dün Atapark meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunma törenine; Milas Belediye Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Vekili Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, kamu kurum amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum, kuruluş ve STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törenin ardından Gençlik Haftası kapsamında; Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda Liseler Arası Kız Basketbol Turnuvası finali, Liseler Arası Erkek Basketbol Turnuvası 3’üncülük ve 4’üncülük maçı, Liseler Arası Erkek Basketbol Turnuvası finali ve Kısırlar Mahalle Ortaokulu 1919 Şenlikleri gerçekleştirildi.
Bugün ise Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda; saat 09.00’da Liseler Arası Erkek Futbol Turnuvası 3’üncülük ve 4’üncülük maçı, saat 10.30’da Liseler Arası Erkek Futbol Turnuvası finali gerçekleştirilecek. Aynı gün Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda saat 15.00’te Badminton Turnuvası, Güreş Eğitim Merkezi’nde saat 17.00’de Güreş Turnuvası ve saat 13.00’te de Ağaçlıhöyük Mahallesi’nde Ertuğrul Menteşe Ağaçlıhöyük Ortaokulu 1919 Şenlikleri düzenlenecek.
17 Mayıs Cuma günü; Milas Gençlik Merkezi’nde saat 10.00’da Gençlik Merkezi 1919 Şöleni, Milas Belediye Evlendirme ve Düğün Salonu’nda saat 14.30’da tiyatro gösterisi, Merkez Ortaokulu’nda saat 15.30’da Hentbol Turnuvası, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu’nda saat 21.00’de ise Sakarya Ortaokulu-Sınav Koleji Öğretmenler Voleybol Turnuvası finali yapılacak.
18 Mayıs Cumartesi günü; Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda saat 10.00’da Atletizm Koşu Yarışları, saat 12.00’de Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda Liseler Arası Erkekler ve Kızlar Masa Tenisi Turnuvası final müsabakaları, Milas Belediye Evlendirme ve Düğün Salonu’nda saat 22.00’de Şef Ali Çakır Şefliği’nde Karma Gençlik Konseri etkinliği gerçekleştirilecek.
19 Mayıs Pazar günü; Atapark meydanında saat 09.00’da çelenk sunma, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunacak. Saat 09.15’te halk oyunları ve sportif faaliyetler ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında ilçe genelinde okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül takdimi yapılacak. Ödül töreni sonrasında saat 10.00’da Atapark’ta gençlik yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 21.00’de ise Milas Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü ve ardından konser etkinliği sonrasında kutlamalar sona erecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin