A+ A A-

 

Milas’ta Vakıflar Haftası dolayısıyla, iftar yemeği programı düzenlendi. Gerçekleştirilen iftar yemeği programında konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu yıl boyunca şimdiye kadar yaklaşık 6 milyon lira yardım yapıldığını açıkladı.

140519yardimvakif.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Kaymakamlığı tarafından Vakıflar Haftası dolayısıyla, iftar yemeği programı düzenlendi.
Mylasa 48 Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeği programına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, Milas Mal Müdürü Güliz Akat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Milas Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, Milas Kaymakamlığı personeli ve basın mensupları katıldı.
Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun yaptığı duanın ardından iftar yemeği programı başladı.
Yemeklerin yenilmesinin ardından Milas Kaymakamı Eren Arslan, Vakıflar Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın faaliyetlerini anlattı.
Birçok dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileye ulaştıklarını ifade eden Kaymakam Arslan; “Bu hafta Vakıflar Haftası’dır. Hem sizlere bilgilendirmede bulunmak, hem de bu güzel mübarek Ramazan ayında sizlerle beraber olmak istedik. Bildiğiniz üzere vakıf hizmeti; bizim tarihimizde ve kültürümüzde çok önemli yer tutan, belki de Osmanlı’nın dünya üzerinde geride bıraktığı en önemli miraslardan birisidir. Sayısız kuruluş ve bu vakıflar vasıtasıyla; eğitime, yoksula, düşküne yardımı vazife edinmiş güzel insanların, devletimizin yardımları ve hayırseverlerimizin katkısıyla Türkiye’deki 81 ilin ve tüm ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın aracılığıyla yardımlara devam ediyoruz.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sizin de bildiğiniz gibi ülkemizde kurulmuş ve ilçede kamu personelleri ve seçilmiş üyelerden, mütevelli heyeti tarafından idame edilmektedir. Herhangi bir maddi karşılığı olmaksızın yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın zaman içerisindeki işlevi ve faaliyet alanları, oldukça genişlemiş durumda. Bugün engelli bakım aylığı, engelli aylığı, yaşlı aylığı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik aylık, muhtaç asker aile yardımı, şartlı eğitim ve sağlık yardımı, muhtaç asker çocuğuna yardım, yabancılar için yardım, kömür ve yiyecek yardımı olmak üzere birçok kalemde, yardımlar yapılıyor. Milas’ta TOKİ aracılığıyla, dar gelirli aileler için Sosyal Yardımlaşma Konutları yapıldı. Dar gelirli ailelere yardımlarla, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar hibe edilerek geçimlerini sağlaması hedefleniyor. Milas’ta eski merhum Bitlis Valisi Osman Badraslı’nın katkılarıyla ilçemizde bir yurt yapıldı. İnsanlar gelip geçici, arkada bıraktığı eserler kalıcıdır. Milas’ta Yaşlılara Evde Bakım projesi başladı. Yaşlı vatandaşlarımızın evlerine, daimi personellerimiz giderek ihtiyaçlarında yardımcı oluyor.” dedi.
MİLAS’TA 3 BİN 477 KİŞİYE YARDIM YAPILIYOR
Milas’ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, 3 bin 477 kişiye yardım ettiğini dile getiren Kaymakam Arslan, konuşmasında son olarak şunları ifade etti: “Milas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2019 Ocak ve 10 Mayıs 2019 arasında toplam 5 milyon 962 bin 426 lira, vatandaşlarımıza yardım edildi.
Milas’ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; engelli yakını aylığı 104 kişiye, engelli aylığı 580 kişiye, yaşlı aylığı Bin 376 kişiye, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım programı kapsamında 511 kişiye, muhtaç asker ailesine yardımı 21 kişiye, şartlı eğitim yardımı 651 kişiye, şartlı sağlık yardımı 151 kişiye, şartlı gebelik yardımı 2 kişiye, öksüz yetim yardımı 20 kişiye, muhtaç asker çocuğu yardımı yok ve yabancılara yönelik sosyal uyum yardımı 12 hane 61 kişi olmak üzere toplamda 3 bin 477 kişiye yardım edildi.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin