A+ A A-

 

Ülkemizde her yıl mayıs ayının ilk haftası, ‘Trafik Haftası’ olarak kutlanıyor. Milas’ta Trafik Haftası nedeniyle, sürücülere bir kez daha “Öncelik yayanın, öncelik hayatın” konusu anlatıldı.

090519yayaoncelik_1247e.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla, her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" ile bugünü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanıyor.
Milas merkezde bulunan dönel kavşakta yapılan uygulamaya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Kor Barbaros Kızılışık, İlçe Jandarma ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri katıldı.
Bu kapsamda Kaymakam Arslan; Milas şehir merkezinde emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığı ekipleri ile birlikte Sakarya İlkokulu kavşağında “Önce Yaya” konusunda öğrencilere, yayalara ve sürücülere bilgilendirme çalışması yaptı.
Yapılan çalışmada öğrenciler, yayalar ve sürücülere yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğunu gösteren broşürler dağıttı. Ayrıca yayalara geçiş üstünlüğü vermeyen, kurallara uymayan sürücülere idari para cezası verileceği belirtildi.
Kaymakam Arslan; trafikte uyulması gereken kuralların sürücü ve yayaların can güvenliği açısından son derece önemli olduğunu ve kesinlikle ihmale gelmeyeceğini söyledi. Konuşmasına devam eden Kaymakam Arslan, emniyet kemeri takılmasının önemine ve özellikle yaya geçişlerinde yol hakkını yayalara verilmesi hususunda uyarılarda bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin