A+ A A-

 

Milas Halk Eğitim Merkezi’nde, çeyiz sandıklarında duran yüzlerce yıllık nakışlar düzenlenen sergide görücüye çıktı.

070519nakis_9bcee.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Milas Halk Eğitim Merkezi’nde, çeyiz sandıklarında duran el emeği, göz nuru yüzlerce yıllık nakışlı ürünler düzenlenen sergide görücüye çıktı.
Geçtiğimiz 6 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilen serginin açılışına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergun Kırova, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Paşalar Muhtarı Recep Panay ve vatandaşlar katıldı.
Protokol üyeleri tarafından ‘Halk Eğitim Günleri’ kapsamında seramik, çini, el nakışı sergisinin açılış kurdelesi kesildi. Ardından sergi alanı gezildi.
Milas Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Öğretmeni Fatmagül Aksu ve kursiyerlerinin yaptıkları “El Nakışları ve Çeyiz İşleri” modern bir sunumla Milaslı sanatseverlerle buluştu.
El Sanatları Öğretmeni Fatmagül Aksu ve kursiyerlerinin yaptıkları el emeği nakışlarda; Milas’ta şu an orta yaş ve üstü kadınların merak ettiği, genç kızların ve sanatseverlerin arşiv tadında oluşturulan bu sergi çok şey katacak.
Yeni oluşturulan sergi konseptinde; çini sanatçısı Ayşe Arsin, seramik öğretmeni Ayşe Şengül ve kursiyerlerinin eserleriyle bütünleşti.
Yüzlerce yıllık nakışların yer aldığı, Milas’ın geleneksel çeyizleri 3 gün boyunca Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde sergilenecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin