A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları’nın Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, Bursa kültür gezisini tamamlayarak Milas’a döndü.

170419yarisma_493ab.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamındaki yarışmada, dereceye giren öğrenciler ödül olarak Bursa’yı gezdi.
Liseler arası düzenlenen “Şehitler Koşusu ve Şiir Okuma” yarışmalarında birincilik elde eden öğrenciler Hafize Nur Kaya ve Utku Dal, Milas Ülkü Ocakları’nın ödül olarak belirlediği Bursa kültür gezisini geçtiğimiz hafta sonu tamamlayarak evlerine dönüş yaptılar.
Bursa’da başta Uludağ, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Ulu Cami ve birçok tarihi yeri gezen öğrenciler, geziden fazlası ile memnun kaldıklarını ve başta Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül olmak üzere gezide emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.
Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yarışma ve programımıza maddi manevi destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Her zaman telaffuz ettiğimiz gibi öğrenci kardeşlerimiz istiklal ve istikbalimizin yegâne teminatı, teferruatsız sahibidirler. Onların gelişmesi, görmesi ve öğrenmesi anlamında gerçekleştirmekte olduğumuz çalışmalar bugün olduğu gibi daima olacaktır. Yarışmalarımızda birincilik derecesini kazanan kardeşlerimiz görevlendirmiş olduğumuz fakülte başkanımız eşliğinde Bursa kültür gezisini tamamlayarak çok şükür İlçemize dönmüşlerdir. Keyif ve tarih dolu geçen geziden kardeşlerimin çok şeyler öğrendiğine, ruhlarına milli şuur ve çalışma azmi katarak döndüklerine olan inancım tamdır. Milas Ülkü Ocakları olarak aynı çalışmalar heves ve inanç ile devam edecektir. Başbuğ Atatürk'ün de dediği gibi ‘Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır’ sözü kulağımızda çınlamaya ve bu mihvalde yürümeye olan yeminimiz son nefesimizde son bulacaktır.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin