A+ A A-

 

Bu hafta Pazar günü ilki gerçekleştirilecek olan Milas Ot Festivali’nde, ilçeye özgü yöresel zeytinyağlı ot yemeklerinin tanıtımı yapılacak. Milas Ot Festivali’nde ayrıca; müzik, söyleşi, konser ve sergi etkinlikleri de düzenlenecek.

130419otsenligi.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’ta doğal ve tarihi kültürel değerleriyle, yerli ve yabancı turistlerden yıl 12 ay ilgi gören Milas’a bağlı Kapıkırı Mahallesi, 14 Nisan Pazar günü saat 10.30’da 1. Milas Ot Festivali’ne ev sahipliği yapacak.
Milas Kaymakamlığı Başkanlığında ve ilçedeki kurum ve kuruluşların, STK’ların katılımıyla düzenlenecek olan Milas Ot Festivali hazırlıkları tamamlandı.
MİLAS’IN ZEYTİNYAĞLI YÖRESEL OT YEMEKLERİ
Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan zeytinyağlı yöresel ot yemeklerinin tadımının yapılacağı, müzik, söyleşi, konser ve sergi etkinliklerinin düzenleneceği Milas Ot Festivali hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak açıklama yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, yöresel otlara merakı olan ve Kapıkırı’nın eşsiz güzelliklerini görmek isteyen tüm vatandaşları festivale davet etti.
Milas’a yeni bir festival kazandırmanın gayreti ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Kaymakam Arslan, “Bafa Gölü’nün doyumsuz manzarası eşliğinde, Heraklia Antik Kenti’nin kalıntılarının bulunduğu Kapıkırı mahallemizde geleneksel hale getireceğimiz Milas Ot Şenliği’nin ilkini düzenliyoruz. Yöremizde kendiliğinden yetişen farklı tür ve tatlardaki otlarımızı ve bu otlarımızdan yapılan yemeklerimizi tanıtmak amacıyla 14 Nisan’da Bafa Gölü kıyısında bulunan Kapıkırı Mahallemizde düzenleyeceğimiz ‘Milas Ot Şenliği’ hazırlıklarımızı tamamladık.” diye konuştu.
“MİLAS” KONULU RESİM SERGİSİ…
Milas-Bodrum Havalimanı’nda polis memuru olarak çalışan ressam İsmail Utku, 14 Nisan Pazar günü Kapıkırı’nda düzenlenecek olan Milas Ot Festivali kapsamında, Milas’ın tarihi ve kültürel değerlerini konu alan 32 yağlı boya resimden oluşan 19. kişisel resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sunacak.
45 yaşındaki ressam İsmail Utku, Milas konulu 19. kişisel sergisinde; Milas yöresinden Ören’de yamaç paraşütü, Çomakdağ’dan çiçek başlı kadınlar, Boğaziçi’nden eşsiz deniz manzaraları ve flamingolar, tarihi mekânlardan Uzun Yuva, kentin kültürel yaşamı, halı dokuyan kadınlar ve ilçede gezilip görülmeye değer yerleri resmetti.
Ressam İsmail Utku’nun Milas temalı 19. Kişisel Resim Sergisi, Milas Ot Festivali'ndeki gösterimin ardından, 15-21 Nisan tarihleri arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu'nda sergilenecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin