A+ A A-

 

Milas’ta Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıldönümü nedeniyle, bugün bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Muğla ve Milas protokolü, Polis Haftası nedeniyle birer kutlama mesajı yayımladı.

090419polishaftakutlama_19c40.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas’ta Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıldönümü nedeniyle, bugün bir dizi etkinlik düzenlenecek. Muğla ve Milas protokolü, Polis Haftası nedeniyle birer kutlama mesajı yayımladı.
Bugün, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yılı münasebetiyle Milas’ta kutlama töreni yapılacak.
Milas’ta bugün saat 10.00’da, Atapark’ta tören programı gerçekleştirilecek. Törenin ardından saat 10.30’da Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kokteyl düzenlenecek.
Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Polis Haftası etkinlikleri ile ilgili şunları kaydetti: “Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yılı münasebetiyle Milas’ta kutlama töreni düzenleyeceğiz. Törenimize çelenk göndermek isteyen vatandaşlarımız, çelenk yerine Milas Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği hesabına bağışta bulunabilirler. Milas Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği Vakıfbank Milas Şubesi İBAN No: TR72 0001 5001 5800 7300 9088 98 adresine, bağışta bulunabilirsiniz.”
MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK
“Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması, toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması ve suç önleyici tedbirlerin alınması gibi birçok hayati görevi gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin 174 yıldır büyük gayret ve özveriyle yerine getiren Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı onur ve gururunu yaşıyoruz. İlimizin ve yurdumuzun her köşesinde başarılı çalışmalar yapan Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimiz ile emekli olan ve görevlerini başarıyla sürdüren tüm polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, afiyet, huzur dolu bir yaşam diliyorum.”
AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ M. YAVUZ DEMİR
“Kamu düzeninin sağlanması adına, Türk Polis Teşkilatımız 174 yıldır başarıyla görevinin başındadır. Suçluların yakalanmasının yanı sıra suçun önlenmesi konusunda da polis teşkilatımız gece gündüz demeden çok yoğun bir mesai harcamaktadır.
Halkımızın huzur içinde yaşamasının en önemli araçlarından adaletin tesisi konusunda da polis teşkilatımız son derece büyük bir titizlikle görev yapmaktadır. Teknolojik gelişmelerden de yararlanan polisimiz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin en büyük teminatlarından biridir. Polis teşkilatımız aynı zamanda ülkemizdeki güven, istikrar ve birlik-beraberlik ortamının da güvencesidir. 174 yıldır büyük bir özveriyle, ülkemizin en zor zamanlarında dahi vatandaşlarımızın çekinmeden başvurabilecekleri bir kapı olan polis teşkilatımız, yeri geldiğinizde milletimizin, demokrasimizin sürdürülebilmesi için canını ortaya koymaktan kaçınmamıştır. Bu vesileyle, bugüne kadar ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş kahraman şehit polislerimizi, gazilerimizi şükranla yad ediyor, aynı zamanda bu zorlu mesleği icra eden polislerimizin ailelerine de özverileri nedeniyle teşekkür ediyorum.
Türk Polis Teşkilatımızın, kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev yapmış, emek vermiş başta Muğlamızdaki tüm mensuplarının 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum.”
MİLAS KAYMAKAMI EREN ARSLAN
“Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan polis teşkilatımızın Polis Haftası kutlu olsun.”
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT
"Ülkemizde kamu düzeninin sağlanması, can ve mal güvenliğinin korunması, suçların önlenmesi ve halkımızın emniyetini muhafaza etmek amacıyla mesai kavramı gözetmeksizin görevleri başında olan Emniyet Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Gününü kutlamaktayız. Atatürk Türkiye’sinde Polis Teşkilatımızın çok büyük bir rolü vardır. Gücünü kanunlardan ve halktan alan Türk Polisimiz görevini fedakarca yapmış, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Sahip olduğu 174 yıllık tecrübesine, eğitimli personeli ve çağın gereksinimlerine uygun teknolojik alt yapısını da ekleyerek, ülkemizin en başarılı kurumlarından olan Emniyet Teşkilatımız yapmış olduğu çalışmalarla Dünya Polis Teşkilatları arasında da, üst sıralarda yer almaktadır. Her türlü zorluğa göğüs gererek yapmış oldukları başarılı çalışmalar sayesinde, huzurlu ve güvenli bir şehirde rahatça yaşamamızı sağlayarak, bizleri gururlandıran Emniyet Teşkilatımızın, 10 Nisan Polis Gününü kutluyor, ülkemizde huzur, güven ortamının tesisi adına ve terörle mücadele uğruna görevi başında şehit düşerek aramızdan ayrılan personellerimize Allah´tan rahmet diliyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyorum, halen görevleri başında olan tüm polislerimize başarılı bir hayat temenni ediyorum."
AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI FAHRİ ACAR
“Gücünü halktan ve yasalardan alan polisimizin de halkımızın gösterdiği bu güven ve teveccühe layık olması öncelikli görevi sayılmalıdır. Kurulduğu günden bu yana sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız bugün sahip olduğu araç-gereç, fiziki imkanlar ve eğitimli personeli ile mutlu birey, huzurlu toplum vizyonu ile çalışmalarına devam etmektedir. Şerefli mazisinden ve milletimizden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları her koşulda en iyi şekilde yerine getiren Polis Teşkilatımız 174 yıldır bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmanın da haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu duygularla, ilçemizin ve yurdumuzun her köşesinde başarılı çalışmalar yapan Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakar ve cefakar mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin