A+ A A-

 

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, düzenlenen basın toplantısında “Bana güvenerek Milas Belediyesi Başkanı bu müsriflikleri yapmaya devam ediyorsa, 10 gün daha devam etsin. Sıkıntı yok, ben ve ekibim enkaz devraldık edebiyatı yapmayacağım. Artık yap-boz belediyeciliği ve israf dönemini sona erdireceğim.” dedi.

200319yapbozsaylak_6c9eb.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, düzenlediği sabah kahvaltısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi ve gündeme dair bir dizi açıklamalarda bulundu.
Özellikle son dönemlerde kendisi ve ekibi hakkında gerek sosyal medyada gerek ise farklı ortamlarda tehdit ve hakaret içeren söylemlerin arttığını ifade ederek konuşmasına başlayan Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, “Bildiğiniz üzere adaylığımı açıkladıktan sonra hiçbir toplantıda, mitingde ya da basın aracılığıyla, ne bir kişiye veya partiye herhangi bir söz söylemedim. Bütün bu iyi niyetimiz karşılığında; başından beri hakaret, karalama ve hatta merhum annem, babam ve kıymetli eşime, ağza alınmayacak küfürlerle geçen bir süreci hepinizle birlikte, sosyal medya üzerinden hepinizle gördük. Bu anlamda yine bir şey söylemeyeceğim. Küfür ve hakaret eden arkadaşlarımızı, yüce Allah’a ardından da Milas halkının vicdanlarına havale ediyorum. Bu kadar belden aşağı propaganda ve söylemleri, hizmet için çıktığım bu yolda hak etmediğimi düşünüyorum. Sadece daha iyisini yapmak için ekibimle bu yola çıktık. Ben çizgimi bozmadan, aynı tutarlılıkla ağzımdan kem söz çıkmadan kampanyamı sona erdireceğim. Bunu yapan arkadaşlarla, 31 Mart’tan sonra Milas sokaklarında yine karşılaşacağız, yüz yüze bakacağız. Şahsım olarak bu ve buna benzer söylemlere neden cevap vermediğim konusunda zaman zaman eleştiriliyorum veya sorulara maruz kalıyorum. Ben ve ekibim tartışmaların ve polemiklerin içinde yer almak istemiyoruz ve bunlara cevap vermeyeceğiz. Kötü sözler sahibine aittir. Bizler Milaslıların desteği ve teveccühüyle ürettiğimiz projelerimiz ve uygulamalarımızla anılmak istiyoruz” dedi.
MİLAS BELEDİYESİ’NDE DOĞRUDAN TEMİN İHALESİ İDDİASI
Konuşmasına devam eden Saylak, Milas Belediyesi’nde doğrudan temin ihalelerin yapıldığını iddia etti. Öte yandan Saylak, belediyede borç dağının oluşma nedenleri hakkında şunları kaydetti: “Büyükşehir Yasası’nın ardından hizmet alanı artmıştır. İlçe belediyelerin elinden bazı yetkiler alınmıştır kuşkusuz. Ancak bazı gerçekleri de göz ardı etmenin manası yok. Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi bir özelliği var. 1 Nisan 2014’ten itibaren, Milas Belediyesi 132 mahalleye hizmet etmeye başlamış ve iş yükü artmıştır. Ancak bir de şu tarafından bakalım. Büyükşehir Yasası’na geçildikten sonra Milas Belediyesi’nin altyapılardan kaynaklanan, su yatırımlardan kaynaklanan 132,5 milyon borcu MUSKİ’ye devredildi. Ben bu şikâyet ve yakınmalar yapılırken, bunun da dile getirilmesini isterim. Köylerimizden emlak vergisi alamıyoruz, ertelendi muhabbeti var. Köylerden alacağımız emlak vergisi topu topu 5 veya 7 milyon arasındadır. Bütün fırtına bunun etrafında kopartılıyor. Artı ama biz bunları söylerken, kurumumuz yaptığı müsrif ve israflığı da göz ardı etmemeliyiz. Milas Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2018 yılı içerisinde 4.2 milyonluk, doğrudan temin ihalesi gerçekleştirmiş. Bir ihale yapmamış. 10 kuruşluk çöp poşetini, 90 kuruşa almaya devam ederseniz, yaptığınız yolu bozup yeniden yaparsanız, evet borç dağları ortaya çıkar. Bir örnek vermek istiyorum. Milas’ta 56 noktada duraklarımız var ve durak içi reklam verebiliyorsunuz. Görüyorsunuz, Milas Belediyesi’nin reklamları çevriliyor orada. O 56 noktanın reklam fiyatı, 96 bin liradır. Bunu kim ödüyor arkadaşlar. Milas Belediyesi’nin reklam parasını kim ödeyecek? Cebinde paran varsa, git ilanını ver. Ama Milas Belediyesi üzerinden bu reklamı yapmak, en hafif deyimle Milas halkına ve hemşehrilerimize haksızlık diye düşünüyorum. Yapmayın!”
“BİZ ENKAZ DEVRALDIK EDEBİYATI YAPMAYACAĞIZ!”
Saylak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi şunu söylemek istiyorum, bana güvenerek Milas Belediyesi Başkanı bu müsriflikleri yapmaya devam ediyorsa, 10 gün daha devam etsin. Sıkıntı yok, ben ve ekibim enkaz devraldık edebiyatı yapmayacağım. Ama bunları da Milas halkının bilmeye hakkı var. Bununla ilgili ayrıntıları paylaşacağız. Bu sadece Park Bahçeler ile ilgili değil, diğer birimlerde de yapılan bir durumdur.”
“MİLAS’TA BİRÇOK EKSİK VAR”
Konuşmasında Milas genelinde yaptıkları çalışmalar konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Saylak; “Gittiğimiz yerlerde insanların taleplerini ben ve ekibim tek tek not alıyoruz. Üzülerek görüyoruz ki ilçemize bağlı mahallelerimizde birçok eksiklikler var. En basit örneklerinden birisi ise birçok mahallemizde bir tuvalet yok. Bu basit bir örnek. Bu ve buna benzer sorunların çözümü için projelerimiz hazır. İlçemizdeki eksiklikleri çok iyi biliyoruz ve bunun içinde acil yapılması gerekli olanlar, orta vadede ve uzun vadede yapılması gerekli olanlar olarak yapacaklarımızı belirledik. Bunlar için kaynak bulmak bizim işimiz” diyerek, ürettikleri projelerin hayata geçirilmesi için kaynaklarının hazır olduğunu söyledi.
Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, toplantısının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladıktan sonra katılan basın mensuplarına projelerinin ve içerisinde hediyelerin olduğu birer çanta takdim etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin