A+ A A-

 

Milas Veteriner Fakültesi’nde Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü anısına şehitleri anma etkinliği düzenlendi.

190319veterinerfakulte_9ecce.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas Veteriner Fakültesi’nde Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü anısına şehitleri anma etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinlik kapsamında Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı açılış konuşmasını yaptı.
Dekan Prof. Dr. Yağcı konuşmasında, “Çanakkale destanımızın 104. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Sahipsiz olan memleketin batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır. İşte bu inançla çarpan yürekleriyle baba ile evladın, dede ile torunun canlarını seve seve feda ettiği yerdir Çanakkale. Çanakkale'de yedi düvele karşı verilen mücadele ve yazılan destan ile bu topraklar ilelebet Türk Milleti’ne yurt olmuştur. Bugün bu topraklarda varlığımızın için, canlarını veren bütün kahraman şehitlerimizi ve istiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren meslektaşımız Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun”.
Açılış konuşmasından sonra öğrencilerden Gözde Erek ve Hasan Arıncı tarafından Çanakkale Destanı ile ilgili şiir dinletisi gerçekleştirildi.
Şiirlerin ardından Prof. Dr. Tuncay Öğün günün anlam ve önemini vurgulayan Çanakkale Zaferi'ni anlatan sunumunu yaptı.
Etkinliğin sonunda katılımcılara şekersiz üzüm hoşafı ikram edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin