A+ A A-

 

Çanakkale Zaferi'nin 104’üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında, Milas’ta program düzenlendi.

180319canakkale_1d186.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Çanakkale Zaferi'nin 104’üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında, Milas’ta program gerçekleştirildi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi programı kapsamında; ilk olarak Milas Şehir Mezarlığı’nda protokol üyeleri tarafından şehit mezarlıkları ziyaret edildi.
Ardından Milas Atapark’ta, protokol üyeleri tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında şanlı bayrağımız göndere çekildi.
Burada, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.
Atapark’ta düzenlenen programın sonrasında Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’na geçildi.
Buradaki etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun, Türker Yurtsever ve Coşkun Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban ve gaziler, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, S.S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, STK temsilcileri, parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun gerçekleştirdi.
Coşkun, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Kararlılığımızın ve iman gücünün, bir kez daha teyit edildiği yerdir Çanakkale… Azim ve inancın, tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, yüce Türk Milleti’nin gözünü kırpmadan, canlarını vermeyi göze alan kahramanların eseridir. Çanakkale ‘Biz aslında kimiz?’ sorusunun net yanıtıdır. Kökeni, rengi ve mezhebi ne olursa olsun Mehmetçik ile aynı dava uğruna, aynı toprağa kanlarını akıtmışlardır. İnsanların birlik ve beraberlikle neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Biz geçmişimizden feyiz alarak bugün de ‘Çanakkale Geçilmez’ diye haykırıyoruz ve şehitler ölmez diyoruz. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere bu ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.”
Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun’un günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Milas’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle, okullarda düzenlenen resim, şiir, kompozisyon dallarında ödül almaya hak kazanan öğrenciler açıklandı.
Dereceye giren öğrencilere ödülleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Ödül töreninin ardından Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencisi, günün anlam ve önemine ilişkin şiiri seslendirdi.
Şiirin ardından Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencileri tarafından “Çanakkale Geçilmez” isimli oratoryo gösterimi yapıldı.
Etkinliklerin ardından Kartal Gazinosu’nda MİTSO tarafından şehit ailelerine, yemek ikram edildi. Milas Ulu Camii’nde ise şehit aileleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Gerçekleştirilen etkinliklerin ardından program sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin