A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Muhammet Tokat yerel seçim çalışmaları kapsamında; Balcılar, Dörttepe ve Hisar Mahalle ziyaretlerinde bulundu. Mahalle ziyaretlerinde esnaf ve halka buluşan Başkan Tokat vatandaşların görüş ve önerilerini aldı.

180319milletittifaki_4c15a.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Muhammet Tokat yerel seçim çalışmaları kapsamında; Balcılar, Dörttepe ve Hisar Mahalle ziyaretlerinde bulundu. Mahalle ziyaretlerinde esnaf ve halka buluşan Başkan Tokat vatandaşların görüş ve önerilerini aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Milas Belediye Başkanı Adayı Muhammet Tokat’a ziyaretlerinde CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Meclis Üyesi Adayları, 20. Dönem CHP Muğla Milletvekili Zeki Çakıroğlu, İYİ Parti Temsilcileri eşlik etti.
Açıklamalarında iki dönem görev süresi boyunca yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Tokat, Büyükşehir Yasası ve yaşanan yapılanma süreci ile ilgili “Şunu ne olarak ifade ediyorum; görev yaptığımız 2014 ve 2019 dönemi Büyükşehir Belediyeleri açısından kuruluş dönemiydi. Biri iki yapmak kolay ama sıfırı bir yapmak zordur. Seydikemer’den Bodrum’a kadar yeni bir teşkilat kuruldu ve bu yalnızca bir kaç gün gibi kısa sürede olacak bir iş değil. Yine aynı şekilde ilçeler de Büyükşehir kanunu çerçevesinde yeniden yapılandırıldı. Yapılanma süreci bittikten sonra Büyükşehir Belediyesinden en çok payı Milas olarak biz aldık. Milas’ın büyük bir ilçe olmasının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışmamızın da bu hususta etkisi var. Kim ne derse desin bu kuruluş döneminde Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde önemli hizmetler yapıldı. Köylerimize; ulaşım, yol, tarımsal kalkınma, MUSKİ hizmetleri, sosyal hizmetler ve benzeri bir çok alanda çok önemli ve başarılı projelerimiz oldu. Birçok köy yolumuz gerek asfalt yapılarak gerek parke taşı döşenerek tozdan çamurdan kurtuldu” dedi.
Devam etmekte olan ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttükleri projelerden bahseden Başkan Tokat, Organize Sanayi Bölgesi projesinin altyapısının tamamlanmak üzere olduğunu ve buna bağlı olarak da Milas’a gelecek olan doğal gaz projesinde de kurum ve kuruluşlarla sürecin devam ettiğini belirtti.
Projesi hazırlanan; Beypınarı Mesire Alanı, Kültür Merkezi, mahallere çok amaçlı kullanıma uygun açık ve kapalı alanların yapılması gibi birçok projeye değindi.
Seçim süreci kapsamında adayların izlediği politikalara da değinen Başkan Tokat açıklamalarında, hiçbir şekilde seçimi kazanma maksadı olmayan adayların tamamen şahsi çıkar ve menfaat uğruna yürüttükleri çalışmaları eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tokat mitinginde söylemiş olduğu "Menfaatler uğruna partisini değiştirenler yarın gittikleri yere de ihanet eder" sözünü hatırlatarak
"Sanıyorum Sayın Cumhurbaşkanımız bu sözü Muğla için de geçerlidir" dedi.
Mevcut adayların seçimi kazanma gibi bir ihtimalleri olmadığını belirten Başkan Tokat,
"İçinde bulunduğumuz süreç açıkça gösteriyor ki bu adayların seçimi kazanma gibi bir gücü yoktur bu yüzden sadece seçimi kaybettirmek için çalışmaktadırlar. Ankara ve İstanbul’u tüketen anlayış şimdi gözünü Muğla'ya ve koylarına dikmiştir. Amaçları Cumhuriyet Halk Partisi'nin elinden Muğla Büyükşehir Belediyesini almak ve bunun için uğraşmaktır. Bağımlı ve ya bağımsız bir adayın seçimi kazanma ve meclissiz belediyeyi yönetme gibi bir şansı yoktur. Bir partiden aday gösterilmedi diye başka partilerden menfaat arayanlara halkımız 31 Mart günü gereken cevabı verecektir. Benim vicdanım rahat. Hiç bir zaman bizlere güvenen halkımızın yüzünü öne eğecek bir şey yapmadık. Doğruluk ve dürüstlükten asla ödün vermedik ve menfaat uğruna yolumuzu değiştirmedik” dedi.
İkinci kez ziyaret ettiği Hisar Mahallesi’nde davul ve zurnayla karşılanan Başkan Tokat esnaf ve halkla sohbet etikten sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin