A+ A A-

 

Milas Türk Musikisi Derneği tarafından düzenlenen 91. sanat müziği konserine destek amacı ile gelen Söke Kaymakamlığı Türk Halk Müziği korosu üyeleri, konser öncesi gezdikleri Milas’a hayran kaldı.

160319soketsm_05595.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Türk Musikisi Derneği ile Söke Türk Sanat Müziği korosu arasında dostluk ve dayanışma devam ediyor.
Her iki koro dayanışmanın güzel bir örneğini sergileyerek düzenlenen konserlere gelerek saz ve koro üyelerine destek oluyor.14 Mart Perşembe günü Milas Türk Musikisi Derneği 91. konseri için Milas’a gelen Söke Kaymakamlığı TSM korosu üyeleri, Milas Belediyesi arkeologu Ersan Yavuz nezaretinde Milas’ın tarihi mekanlarını gezdi. Çöllüoğlu Hanı,Hekatomnos Anıtı, Arkeopark alanı, Halı Müzesi gibi yerleri gezen dernek üyeleri Milas’a hayran kaldı.
Gezi sonrası düzenlenen konsere gelen Söke Kaymakamlığı Türk Sanat Müziği korosu üyeleri, hem Musiki Derneği üyelerine destek oldu, hem de söylenen şarkıları hep bir ağızdan söyleyerek gönüllerince eğlendiler.
Konser sonrası bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Söke TSM korosu üyelerine katılımları için teşekkür ederek, iki dernek arasındaki dayanışma ve iş birliğinin devam etmesini temenni ettiğini dile getirdi.
Dernek adına söz alan Şennur Parıldar; “Konser için geldiğimiz Milas’ta kültürel ve tarihi zenginliğimizi yakında görme fırsatını yaşattınız. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a, müze yetkililerine, arkeolog Ersan Yavuz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin